Anasayfa » Erkeklerin Bale yapmasına tepkiler

Erkeklerin Bale yapmasına tepkiler

Yazar 3noktacom

Amerika’da çok izlenen sabah programının sunucusu Lara Spencer’ın kırdığı pot sonrası yaşananlar, sosyal medyanın hayatımızda ne kadar güçlü etkisinin olduğunu gösteren yeni bir kanıt oldu.

Önce sosyal medyayı kullanarak özür dileyen sunucu, tepkilerin dinmemesinin ardından ekranda da defalarca özür diledi. Üstte, ifadelerinden bir bölümünü okuyabilirsiniz. Talihsiz cümleleri söylediği günkü program ve son günkü ruh halinin değişimini de alttaki fotoğrafta görebilirsiniz. Kendine bir hayli güvenen kadın gitmiş yerine daha dikkatli ve çekingen tavırda bir sunucu gelmiş.

Spencer maalesef kendisini biraz kötü hissediyor olabilir ama istemeyerek de olsa “erkekler ve bale” konusunun dünyanın bazı köşelerinde (özellikle Amerika ve İngiltere) tartışılmasına sebep oldu. Belki de sadece ona tepki vermek için onlarca insan erkek çocuklarını baleye başlattı. Bunu bilemiyoruz ama, son 3 gün içinde Londra’da ve Amerika’nın çeşitli şehirlerinde meydanlara toplanan baletler, meydandaki insanlara sunumlar ve gösteriler yaptılar. Sonuçta, erkekler ve bale konusunda bir farkındalık oluştu.

Dünyanın en meşhur erkek balerinleri kimler?

Beğenebileceğin İçerikler

En meşhur erkek balerinlerin önemli bir kısmı Rusya vatandaşı. Nerede (Rusya-İngiltere-Amerika ya da Fransa) araştırma yaparsanız yapın karşınıza çıkan uzun erkek balerin listesinde bir isim var; Mikhail Nikolaevich Baryshnikov. Lakabı “Misha” olan Rus asıllı Amerikalı balet, koreograf ve aktör. Vaslav Nijinsky ve Rudolf Nureyev gibi büyük baletler ile ismi birlikte anılır. Rol aldığı sinema filmleri çok beğenilir hatta 1977 yılında Oscar’a aday gösterilir. Son olarak “Sex and the City” isimli dizide kısa süre olsa da yer alması, popülerliğini arttırır.

1977 yılınd aOscar’a aday gösterildiği film, Turning Point
Beğenebileceğin İçerikler