Anasayfa » Erkeklerin Bale Yapması Amerika’da Alay Konusu!

Erkeklerin Bale Yapması Amerika’da Alay Konusu!

Yazar 3noktacom

Amerikalı meşhur televizyon sunucusu Lara Spencer’in, geçtiğimiz Cuma günkü sabah programı “Good Morning Amerika” (Günaydın Amerika)’da “erkekler ve bale” hakkında söylediği sözler tartışılıyor.

İngiltere prensi, 6 yaşındaki George ile ilgili konuşan Spencer şöyle dedi; “Okullar açılıyor ve tahtın 3. sırasındaki küçük prens de yaşıtları gibi okuluna dönecek. Matematik, bilim ve tarih gibi standart derslerle birlikte, özel bilgisayar programları, dini eğitim, şiir ve bale de öğrenecek. Geleceğin müstakbel Kral’ı bale yapıyor . Prens William, Prens George’un baleyi çok sevdiğini söylüyor.. Size haberlerim var, Prens Willams; Bale eğitimi ne kadar sürecek göreceğiz” Sunucuların kahkahalarına konuk izleyiciler de katılır ve başka konuya geçerler.

Bu sözlerin ardından programa bir çok tepki gelir. Bunlardan bir tanesi de Debbie Allen’den; “Bizim çok hassas olduğumuz bir konuyu alay konusu yapıp eğlendiğiniz için, sadece Kraliyet Ailesi’ne değil tüm dans ve bale dünyasına özür borçlusunuz. Sanatın bu dalında gençleri görmek için yeterince paramız ve fırsatımız yok”

Tepkilerin artması üzerine Spencer’dan özür mesajı gelir; “Programda yaptığım hassas yorum için içten özür diliyorum. Bale veya herhangi bir şey, bir insanın hayatta keşfetmek istediği herhangi bir şeye, “git ve yap” diyorum. Tutkularımızı sürdürmekte hepimizin özgür olması gerektiğine inanıyorum. Git dağa tırman ve her dakikasını sev. “

Beğenebileceğin İçerikler

Erkekler de bale yapar mı?

Erkekler bale yapar. Herhangi bir bale gösterisi erkek olmadan düşünülebilir mi? Spencer’ın hangi ruh hali ile yukarıdaki sözleri ettiğini anlayamasak da, iyi bir bale izleyicisi olmadığı fark ediliyor. Bale hem kız hem de erkek çocuklarına öz güven kazandırır. Çocuklarda kasların gelişmesine yardımcı olur ve son günlerde kadına yönelik erkek şiddeti arttığını da düşünürsek, en önemlisi kadına nasıl davranacağını bilen erkeklerin yetişmesini sağlar.Kadın ruhundan anlayan erkek ileride partnerini mutlu eder. Partnerini mutlu eden erkek kendisi de mutlu olur.

En bilinen erkek balerinimiz Tan Sağtürk kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü mezunudur. Okul bitiminde Fransız Genç Balesi’nin teklifini değerlendirerek, mezuniyet sonrası profesyonel çalışmalarına Paris’te başlamıştır. Fransız Devlet Balesinde kadroya alınan ilk ve tek Türk sanatçısıdır. 1997 ‘de Türkiye’ye gelmiş ve İstanbul Devlet Balesinde “Yabancı Sanatçı” statüsünde Baş Balet olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Çeşitli eserlerle Türkiye turnelerine  katılmıştır. Balenin tanıtımı için Türkiye’nin her yerinde yüzlerce konferans vermiştir. Tan Sağtürk, Bezbebek (2007), Şöhret Okulu (2006), Dolunay (2005) ve İkinci Bahar (1998) dizilerinde de oynamıştır.

Beğenebileceğin İçerikler

Kurduğu akademi ile bale eğitimi konusunda çalışmalar yapmaktadır. web

Debbie Allen kimdir?

Gerçek adı Deborah Kaye Allen olan Amerikalı aktris, dansçı, koreograf, televizyon direktörü, televizyon yapımcısı ve Cumhurbaşkanı Sanat ve Beşeri Bilimler Komitesi’nin bir üyesidir

Bale nedir?

Beğenebileceğin İçerikler

İtalya’da Rönesans döneminde ortaya çıkmış, devamında Fransa ve Rusya’da gelişmiş bir sanat dalıdır. Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür.

Beğenebileceğin İçerikler