Anasayfa » “Game of Thrones” yazarının en favori sahnesi

“Game of Thrones” yazarının en favori sahnesi

Yazar 3noktacom

“Buz ve Ateşin Şarkısı” isimli fantastik kurgu kitabı “Game of Thrones” (Taht Oyunları) olarak televizyonlarda gösterilmeye başlayınca, tüm dünya onu tanıdı. Bugünlerde, yeni çıkan kitabı “Fire and Blood” (Ateş ve Kan) ile ilgili çeşitli dünya ajanslarına röportajlar veriyor. Yetmiş yaşındaki yazar, röportajları iki şartla kabul ediyor. Hakkında sağlıkla ilgili bir çok söylentiler olmasından dolayı sağlık ile ilgili soru almıyor ve tartışmalı dizi veya kitap finallerinin konuşulmasını istemiyor.

George R.R. Martin’in en favori sahnesi, yazarken en beğendiği bölüm nedir?

Martin’in yazdığı için en keyif aldığı bölüm “Broken Man Speech” (Yıkılmış Adam Konuşması). Bu konuşmada, yıkılmış adamları ve nasıl bu hale geldikleri anlatılır. Martin’in en sevdiği bölümüm dizideki sahnelemesinde, kitaptaki cümleler kullanılarak aktarılmaz. Dizide (6.sezon 7.Bölüm) yayımlanan konuşma, Martin’in beğendiği metinden uyarlanarak hazırlanmıştır.

Alttaki videoda, dizide yayımlanan , kitaptaki orjinal metinden uyarlanarak hazırlanmış, konuşmayı bulabilirsiniz;

Beğenebileceğin İçerikler
https://www.youtube.com/watch?v=Med_pNazwEY
6.sezon 7.bölüm, “Broken Man Speech” “Yıkılmış Adam Konuşması” 3.19 dan itibaren
Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinden “Broken Man Speech” “Yıkılmış Adam Konuşması”

Alttaki videoda ise kitaptaki orjinal metni bulabilirsiniz. Dizide geçen sahneler kullanılarak, kitaptaki metin için özel hazırlanmış bir videodur.

Dizide yayımlanmayan, Martin’in kitabındaki orjinal “Broken Man Speech” “Yıkılmış Adam Konuşması”

George R.R. Martin kimdir?

1948 yılında doğan, Amerikalı fantezi, korku, bilim kurgu kitap ve senaryo yazarı. Martin, Time Dergisi tarafından “2011’in en etkili 100 kişisi” arasına seçilmiştir.

Beğenebileceğin İçerikler