Anasayfa » Pakistanlı Sanatçıların Sergisi

Pakistanlı Sanatçıların Sergisi

Yazar 3noktacom

Hayat normal akışında devam etseydi ve koranavirüs pandemisi yaşanmasaydı, 23 Mart- 10 Mayıs arası Dubai 1×1 sanat galerisinde ‘Solan Bahçelerin Dokusu’ isimli sergi ziyaret edilebilecekti. Sergi, bir kısmı tanınmış, bazıları da sanat dünyasına yeni giriş yapan 16 Pakistanlı sanatçının çalışmalarından oluşuyor.

Sergideki en dikkat çekici eserlerden biri ‘Cennetten Sıkıldığında’ isimli çelik perde. Adeela Suleeman’a ait eser tavandan yere kadar uzanan çelik bir levhaya işlenmiş ters ve düz kuş figürlerinden oluşan bir perde. Bilindiği gibi, Adeela Suleeman’ın Karachi Bienali’nde geçen yıl sergilenen eseri, sergiden kaldırılmış ve tahrip edilmişti.

Adeela Suleeman, Paslanmaz Celik, 2020
Adeela Suleman’ı anlatan kısa video

Affan Baghpati kullanılmayan ev eşyalarından boynuzlu çaydanlık ve dekoratif kafası olan köpekler gibi eserler yapıyor. Sanatçının kişisel instagram hesabı @affanbaghpati

Affan Baghpati, Çiçek, 2019, Pirinç- Fiber Polymer
Affan Baghpati, ,Kathi Pe Ghora, döküm, pirinç akrilik polimer, 30 x 25 x 11 cm

 Maheen Ausaf kumaş ile çalışıp el dokuma modern tasarımlar yapıyor, Shakila Haider ve Yasir Waqas kaligrafi ve parşömen kağıdı olarak kullanılan wasli kağıdıyla harikalar yaratıyorlar. Saba Kızılbaş manzara resimleri ve Shah Abdullah Alamee ise Fars stilinde kaligrafi eserleri yapıyor. Sergi alserkal.online adresinde online görülebilir.

Beğenebileceğin İçerikler
Sergi online gezilebiliyor.

Beğenebileceğin İçerikler