Anasayfa » Fenerbahçe Bucaspor maç notları

Fenerbahçe Bucaspor maç notları

Yazar 3noktacom

Maçın başında, daha 1. dakikada, Fenerbahçe’nin lig tarihindeki 3000 inci golünü takımın kaptanı Brezilyalı Alex filelere gönderdi.FB 1 Buca 0. Ben bu golü Istanbul’un veya belkide Türkiye’nin en güzel manzarasında, Boğaz Köprüsü nün üstünde radyodan dinledim. Istanbul’da bayram tatili sonrasındaki ilk iş gününün doğal sonucu olan trafik nedeniyle stada girdiğimde dakikalara 21 i gösteriyordu. Sadece 2 dakika sonra, 23. dakikada kaptan Alex kafa vuruşuyla kendisinin ve takımını 3.golünü atıyordu. FB 3 Buca 0.

Buca, İzmir’e sadece 9 km uzaklıkta bir ilçe ve nüfusu 400.000 civarında.Yani ligde yer alan birçok şehir takımından daha fazla nüfusa sahip. En önemlisi İzmir’in futbol ligindeki tek temsilcisi. Ancak Buca’yı desteklemeye gelen seyirci sayısı ne yazıkki sadece 15, Fenerbahçe seyircisi ise 35 bin civarındaydı.

Ilk yarı 3-0 bitti ve son zamanlarda ikinci yarılarda skor ne olursa olsun hep aynı refleksi veren Fenerbahçe, Bucaspor’un oyununu seyretmeye başladı. Bucaspor goller kaçırdı ve nihayet 65.dakikada golü buldu. FB 3- Buca1. Iste bu dakikadan sonra ortam gerildi, seyirci yokları oynayan takıma tepki gösterdi. Takımın yönetmeni Aykut Kocaman’ın uyuyan bu takıma neden müdahale etmediğini ve bizler gibi seyrettiğini anlayamıyorum. Neyseki Semih ve Senegalli Niang’ın müthiş oyunuyla maç 5-2 bitti.

Beğenebileceğin İçerikler

Fenerbahçe’nin Bucaspor gibi zayıf bir takıma dahi birçok pozisyon vermesi ilerisi için kafada soru işaretleri bırakıyor.Bu kolay galibiyet FB nin hatalarını görmesini önlemez umarım. Maçı özetleyen başlık Bucaspor’un resmi sitesinden (www.bucaspor.org) “Yine kolay kaybettik 2-5”

Ve Alex…Sahada Brezilyalı Alex’i izlemek gerçekten büyük zevk. Yetenek ve zekasıyla sahada ışıldayan bir yıldız gibi. Fenerbahçe formasıyla 100 den fazla gol atan ve takımının ligdeki 3000 inci golü de atarak tarihe geçen Alex’i canlı zleyebilmiş olduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum.