Anasayfa » Yaşarken Boksör ve İnşaatçı, Ölünce Ressam Olan Adam

Yaşarken Boksör ve İnşaatçı, Ölünce Ressam Olan Adam

Yazar 3noktacom

Bir boksör ve inşaat işçisi olan Eric Tucker, İngiltere’nin kuzey batısında Warrington’daki evinde, on yıllar boyunca, yüzlerce tablo yaptı. Ancak eserlerini kimse görmediği gibi, etrafındakilerinin onun bu yeteneğinden haberleri de yoktu. Ailesi bile ne kadar üretken olduğunu bilmiyordu.

Eric öldükten sonra, 400 resmi ve binlerce eskiz ortaya çıktı. Kuzeybatı İngiltere’nin sokaklarını ve pub’larını resmeden sahneleri, İngiliz ressam LS Lowry ile karşılaştırıldı.

Resimlerini yatak odasında, çatı katında ve bahçe katında istifleyen Tucker, 86 yaşında ölünce ailesi evinde kendi sergisini açtı. Önce sadece komşularının geleceğini düşündüler. Ancak sosyal medya ve diğer kaynaklarda haberin yayılmasıyla, sergi beklenenden fazla bir ilgi gördü. 2000 den fazla kişi evdeki eserleri ziyaret etti. Sergi evden çıktı ve “Eric Tucker: Görünmeyen Sanatçı” başlığıyla Warrington Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sahnelendi.

Eric Tucker’ın evini ziyaret etmek için bekleyen sanatseverler

Eric Tucker’ın eserlerinden seçmeler;

Beğenebileceğin İçerikler

L.S. Lowry kimdir?

İngiliz ressam (1887-1976). Çizimlerinde ve resimlerinde, 40 yıldan fazla süredir yaşadığı ve çalıştığı Lancashire Pendlebury’yi ve Salford çevresini betimler.

LS Lowry’nin eserlerinden seçmeler;

LS Lowry’nin “Kriket Oynayan Çocuklar” isimli bu eseri 1996 yılında £282,000 Sterlin’e satıldı.
LS Lowry, İşe Giderken.
Beğenebileceğin İçerikler