Anasayfa » Kata Geibl ve Toplum

Kata Geibl ve Toplum

Yazar 3noktacom

Fotoğraf sanatçısı Kata Geibl ‘Dünyada Yeni Birşey Yok’ isimli sergisinde içinde bulunduğumuz dönemin ruhunu yansıtmayı amaçlıyor. Bugünlerde her şey gibi bu sergi de koronavirüs salgın engeline takıldığından sanatçının diğer projelerini de askıya almasına neden olmuş. “Koşturmaya bir ara vermek zorunda kaldığımda senelerdir ne kadar yoğun çalıştığımın farkına vardım. Nihayet pencerelerimi temizleyecek vakti bulabildim” diyen sanatçı herkesin aynı gemide olduğunu fark etmesinden hoşnut.

5 yaşından beri fotoğraf makinesiyle dolaşan Geibl, Macaristan ve Hollanda’da üniversitelerde Güzel Sanat eğitimi almış. Kendisiyle seyircileri arasında köprü kurmayı amaçlayan genç sanatçı “tüketim, iletişim, araştırma, hatta oy verme alışkanlıklarımız bile günden güne değişiyor. Yeni bir çağa giriyoruz. Bu sergideki resimlerimle izleyiciye cevabı vermeden ancak zihinlerini ve yaratıcılıklarını resimlerin arkasındaki hikayaye yönlendirerek, zamanımızın ortak ruhunu yakalamayı amaçladım”.

Kata Geibl kimdir?

Macar fotoğraf sanatçısı Kata Geibl 1989 yılında Budapeşte’de doğdu. Çalışmalarında ilham kaynağı olarak okuduğu kitapları ve özellikle 60 lı yılların filmlerinanatçı, Hollanda’nın Lahey şehrinde yaşamını sürdürmektedir. Daha fazla bilgi için web sitesi

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler