fbpx

Tappa Italiana Restaurant, Ümraniye (Meydan Alışveriş Merkezi)

Ikea Ümraniye mağazasının yanında yer alan “Meydan”, Kanyon ve Istınyepark gibi açık alışveriş alanlarıyla farklılık yaratan bir alışveriş merkezi. Hızlı yemek yiyebileceğiniz, kendi servisinizi kendiniz yaptıgınız bölümün dışında birkaç tane oturup yemek yiyebileceğiniz restaurant da var. Bunlardan biri de Tappa Italiana.

Masaların üstüne Italya şehirlerinin haritaları bulunuyor, bardak ve çatallar kaliteli seçilmiş. Beyaz renk ağırlıklı bir dekor var. Ancak restaurantta rahatsız edici bir gürültü vardı. Karşımdakini duymakta güçlük çektiğim anlar oldu. Bunun nedenleri, masaların birbirine biraz yakın tutulması ve dekor için kullanılan malzemeler olabilir. Birçok önemli restaurantta bile nadir olarak karşılaşılabilecek kibar garsonlar ve yaptıkları iyi servis çok başarılıydı.

Brokoli çorbası çok lezzetliydi, kesinlikle tavsiye ederim. Tipik italyan yemekleri (makarna,risotto ve pizzalar) yapılıyor ve yanında şarap sunuluyor. Tavuk yemek isteyenler “Pollo alla griglia” yı sunumu, sote ıspanağı ve patates suflesiyle begenecekler.

Fiyat: Çorba 5 TL, ara sıcaklar 10 TL, ana yemekler 15-20 TL, şarap kadeh 10-15 TL, şarap şişe 35-80 TL, bira 8-10 TL
Adres: Meydan Alışveriş Merkezi No:28, Ümraniye-Istanbul
Tel: 0 216 499 09 63

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Ayakkabı Kitabı, Emine Gürsoy Naskali

Read Next

Sinema salonlarından, “Eyvah Eyvah” Ata Demirer

2 Comments

  • Serkan bey, biz de geçen gün gittik. Bir italyan restoranı olarak vasat bulduk. Arasıcaklardan bruschetta çok kötü, kalamar ızgara idare ederdi. Menüde pizza yok onu da belirtmeliyim. Bonfile etler fena değildi. Çok italyan yemeği tadı alamadık. Ben koşuyolu’ndaki Rosario’yu öneririm.

  • Merhaba,
    Biz de eşimle öğle yemeği için gittik ve pizza olmadığını söylediklerinde inanılmaz şaşırdık.Pizza olmayan bir restaurantın italyan restaurantı olarak değerlendirilmesi olanaksız bence..Dana bonfilesi eh fena değildi, minestronesine bayıldık, servis iyiydi ancak içerideki az kişi sayısına rağmen mekanda kullanılan malzemeler (cam,ayna vb.) sebebi ile meydana gelen anlamsız ve yorucu gürültü ve mekanın soğuk teması hoşuma gitmediğinden tekrar uğramayı düşünmüyorum.
    Sevgiler,
    Ozge&Cemil

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir