fbpx

Fenerbahçe Gaziantepspor maç notları, “Allah’ım ne olur 1 gol, hakkımızı istiyorum”

fenerbahçe gaziantepspor maçı Semih'in attığı gol sayılmıyor

Maçın bitmesine 10 dakika var ve Fenerbahçe gol atmaya çalışıyor ama başaramıyor. Sarı renkli Fenerbahçe formasıyla heyecanla maçı izleyen genç  kızın sözleri, sanki tüm kalabalıkların onun sözlerine saygı gösterip sustuğu bir anda duyuluveriyor. “Allah’ım ne olur bir gol, hakkımızı istiyorum”…

Aynı sıkıntılar geçen seneki final maçında Trabzonspor karşısında da yaşanmıştı, 2.gol atılamadı ve şampiyonluk kaybedildi. Daha iki hafta önce Bursaspor karşısında da gol bir türlü gelmedi ve maç berabere bitti. Genç kızın sözleriyle birlikte geçmişteki bu maçları hatırlamamak mümkün değildi. Acaba sonuç yine mi umutsuzluk olacaktı.

90. dakikada, aynı sonu yaşamamak için staddan maç bitmeden çıktım. Içerideki müthiş enerji ve stresli havanın yerine, dışarıda serin rüzgar esen bir Istanbul akşamı vardı. Sakinliği bozan sadece staddan gelen homurdanmalardı. Biraz daha yol almışken staddan yüksek bir homurdanma geldi “Gooolll…” Uzatma dakikalarında Fenerbahçe aradığı golü buldu. Genç kızın duaları kabul edilmişti. Caddedeki benim gibi staddan erken ayrılanlara, arabaların korna sesleri eşlik etti. Şampiyonluk yolunda en önemli maçlardan biri son dakika golüyle kazanılmıştı. Önceki kritik maçlarda yapılamayan bu sefer başarıldı. Erken ayrılarak yine bir kötü sondan kaçmaya çalışarak, mutlu bir sonu görmekten olmuştum. Ama staddan gelen gol sesiyle caddede sevinmek de hiç fena değil. Bazen futbolun bir oyun olduğunu unutup biraz fazla ciddiye alıyoruz. Bunun farkında olsakta futbol veya Fenerbahçe‘ye ilgimiz  anlatılmaz bir duyguyla devam ediyor.

fenerbahçe gaziantepspor maçı takımlar ikinci yarıya başlamak için sahaya çıkıyorlar

Stad neredeyse tamamiyle doluydu. Gaziantepli taraftarlar, Gençlik 27, 70-80 kişi civarındaydı. Oysaki onlara ayrılan yerin kapasitesi 2500 kişi civarında. Ilk dakikalarla birlikte sahada çok ama çok kötü bir hakemin olacağını anlamak zor olmadı. H. Göçek belki de kariyerinin en kötü maçını yönetti ve ilk yarı Fenerbahçe ile hakem arasında geçti. Gaziantepspor’un bir tane bile pozisyonu yoktu. Hakem en az 3 net penaltıyı vermedi ve gereksiz yere ortamı gerdi. Hakemin bu kadar hata yapması, sanki belirli bir amaçla sahaya çıktığı izlemini verdi. Böyle bir şeyin gerçekten olmadığını iyi niyetle düşünmeye devam etmek istiyorum.

Ikinci yarı biraz daha futbol dolu geçti ve Gaziantepspor birkaç pozisyon bulsa da maç Fenerbahçe’nin kontrolü altında geçti. Uzatma dakikalarında Brezilyalı Santos’un golüyle maçı Fenerbahçe 1-0 kazandı ve şampiyonluk şansını devam ettirdi.

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan, Kitap-Yorum

Read Next

Zlatni Bokal Restaurant, Belgrad

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir