Anasayfa » Fenerbahçe-Eskişehir maç notları (06.11.2010)

Fenerbahçe-Eskişehir maç notları (06.11.2010)

Yazar 3noktacom

Istanbul son günlerde yoğun sis altında, özellikle gece ve sabah erken saatlerde Istanbul’da hayatı güçleştiren sis Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadını da etkisi altına almıştı. Eskişehir taraftarları kendilerine ayrılan yerin yarısını doldurmuştu. Yaklaşık 1000 civarında Eskişehir taraftarı ve 40.000 e yaklaşan Fenerbahçe seyircisi staddaydı.

Daha ne olduğunu anlayamadan 3.dakikada penaltı ve Brezilyalı Alex’in vuruşuyla Fenerbahçe 1-0 öne geçti. 7. dakikada bu sefer Semih Şentürk gole çok yaklaştı. Bu pozisyondan sonra, Eskişehir biraz kendine gelir gibi oldu ve sol kanatlarında kullandıkları taç atışının devamında Brezilyalı Lugano’nun hatasını değerlendiren Sezer, Eskişehir’in beraberlik golünü attı,1-1. Bu gole Fenerbahçe’nin nasıl bir tepki vereceğini düşünürken, 5 dakika sonra Alex sahneye çıktı ve Gökhan Gönül’ün önüne uzattığı mükemmel pas, Semih Şentürk’ün kafa vuruşuyla golle sonuçlandı,2-1.

Eskişehir, Beşiktaşlı eski futbolcu Batuhan Karadeniz ile gol aramaya çalışıyordu. Batuhan uzun boyuyla her topa ilk müdahale eden oluyordu ancak etkili oyun oynamaya çalışssada arkadaşları ona eşlik etmekten uzaktı. Bu bölümde ciddi bir pozisyona dahi giremediler. Fenerbahçe’nin en önemli oyuncularından Emre Belezoğlu çok gereksiz bir hareket yaparak, belki de hırçın ve gergin oyun anlayışının bir neticesi olarak, sakatlandı ve oyundan çıktı. Sakatlandığı anki yüz ifadesi ve tavırları sakatlığının hayli ciddi olduğunu gösteriyordu. 40-45. dakikalar arası baskı kurmayı başaran FB, Gökhan Gönül’ün enfes sutuyla ilk devreyi 3-1 önde kapattı.

Beğenebileceğin İçerikler

Ikinci devrenin rahat olacağını düşünürken, bir anonsla herkes şaşkınlık içine girdi. Anonsa göre ikinci yarı hem FB hem de Eskişehir 10 kişi mücadele edecekti. Uruguaylı Lugano ve Sezer devre arasında koridorda kavgaya tutuşmuşlar ve neticesinde atılmışlar. Lugano nun yerine Brezilyalı Bilica sahadaydı ve seyircinin bu oyuncuya hiç güveni yoktu.

Rolantide giden 2.yarıda, oyuna zorunlu olarak dahil edilen Bilica’nın ıskasıyla, Eskişehir gol buldu,3-2. Bu dakikadan sonra gergin bir ortam oluştu. Bilica nın ayagına her top geldiğinde ıslıklandı.Seyirci Bilica’yı artık ciddi anlamda uyarıyordu ve hatta bu stadda onu görmek istemediğini açıkca belli ediyordu. Kısa süre sonra Alex’in müthş gayreti ve yine Gökhan Gönül-Semih işbirliğiyle FB farkı tekrar 2 ye çıkardı,4-2.

Stadda ortam tekrar eski haline geldi. Seyirci özellikle Alex e teşekkür tezahuratları yaptı. Aynı şekilde Gökhan Gönül ve Mehmet Topuz’da tebrik aldı. Güle oynaya geçen son 15 dakika sonrası maç 4-2 sonuçlandı.

Beğenebileceğin İçerikler

Fenerbahçeli futbolcuların faullerde çok kolay yerde kalması, takımda güçsüzlük varmış gibi bir his uyandırıyor.Cristian, Bilica ve Caner’in takım içerisinde formsuzluklarıyla çok öne çıktığını belirtmeliyim. FB gibi üst düzey bir takımda, bu kadar kötü performans sergileyen oyuncuların sahada yer alması, kadro derinliğinin iyi olmadığının göstergesi.