fbpx

Aydın Tava Ciğer Restaurant Edirne

Edirne’de ciğeri hem lezzetli yapan hem de güzel şekilde müşteriye sunan en iyi restaurantlardan biri Aydın Tava. Edirne çarşısının içinde yer alan restaurantı kime sorsanız size hemen gösterecektir.

Servis hızlı. Garsonlar temiz beyaz önlükleriyle hizmet veriyor. Masaya önce kızartılmış biber, domates ve soğan tabakları geliyor. Özellikle cacığı denemenizi öneririm. Koyu suzuz ve biraz sarımsaklı lezzetli bir cacık. Ayrıca siz cacık sipariş ettiğinizde garsonların “Tarator çek ” haykırışlarına şaşırmayın çünkü arkadaşlar cacığın bulgarcası olan “tarator” kelimesini de arada sırada kullanıyorlar.

Ciğer beyaz tabaktan taşacak kadar dolu olarak servis ediliyor. Ciğer porsiyonu fazla. Süt kuzusu dana ciğeri özenle damarlarından arındırılıyor ve sıklıkla tazelenen kaliteli yağda pişiriliyor.

Aydın ciğer restaurantın kapısının önünde zaman zaman uzun kuyruklar görebilirsiniz. Son dönemde daha fazla tanınan restaurant lezzetli ciğeri ve güzel servisiyle müşterilerin sıra beklerken kaybettikleri zamanı telafi ediyor. Restaurant Pazar günleri kapalı.

Fiyat: Ciğer porsiyon 9 TL, Cacık 3 TL.
Tel: 0 284 214 10 46
Web: www.aydıntavaciger.com

Edirne ye gelip, ciğer yemeye fırsat bulduysanız, restauranta sadece 150 mt uzaklıktaki Eski (Ulu) Camii ve biraz daha ilerde Mimar Sinan’ın muhteşem eseri Selimiye camiini görmeden Edirne’den ayrılmayın.

ESKI CAMI – ULU CAMI – 1414 ler (XV.YUZYIL)

SELIMIYE CAMI – 1575 ler (XVI. YUZYIL)

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Santral Istanbul Enerji Müzesi ve Istanbul 1910-2010 Sergisi

Read Next

Toplumsal Tarih Dergisi’nin Ekim sayısındaki fevkalede başlık

One Comment

  • 24 mayıs 2014 cumartesi günü 36 kişilik gurubumla edirneye geliyoruz.edirne ciğeri sizde yiyebilmek için telefon ile iki kez aradım açmadınız.yarın akşam yola çıkıyoruz.bugün beni 0 505 212 99 95 nolu telefondan arayıp bilgi verirseniz.proğramı ona göre düzenleyeceğiz.selamlar..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir