Anasayfa » Şehir Manzaraları

Şehir Manzaraları

Yazar 3noktacom

İngiliz ressam Jason Anderson şehir manzaralarını, otoyolları ve gökyüzü şehir ilişkisini resim diliyle anlatıyor. Çalışmasına başlamadan önce resmi önce siyah beyaz skeç olarak çiziyor, sonrasında bunu tuvale canlı renklerle taşıyor. Sanat kariyerine cam konusunda çıraklık yaparak başlayan Anderson, büyük katedrallerin cam restorasyon projelerinde görev almış. Çıraklık ve restorasyon çalışmalarına katıldığı için kendisini çok şanslı görüyor. Özellikle boyalı cam etrafında bir yap-boz tarzı boyama yaptığı çıraklık günlerini unutmamış.

Kendi Dilinde Sanatçının Tarzı

İngiltere’nin güneyinde sahip olduğumuz muhteşem manzaradan ilham alıyorum. Dünyaca ünlü kaya oluşumlarının olduğu Jurassic sahil şeridinde yaşıyorum. Resimlerimde, ışıltılı, heybetli bir gökyüzü ile onun yansımaları arasında var olan doğa ile ilişkimizi (binalar veya liman şeklinde) göstermeyi seviyorum.

Sanatçının Gelecek Planları

Renkleri rastgele karıştırma ve empresyonist boyama kullanarak sürecin kendisini oluşturmasına seyirci kaldığını düşünüyor. Bunun doğada bulunan daimi hareket, değişim ve enerjiyi yansıttığına inanan Anderson, yakın zamanda pastel renklerden daha canlı, doygun tonlara ve daha kavisli çizgilere geçiş yapmış. @jasonandersonart

Jurassic Sahil Şeridi Nerede?

Jurassic sahil şeridi, Güney İngiltere’nin Manş Denizi sahilindedir ve dünya mirası listesindedir. 185 milyon yıllık jeolojik geçmişe, sahil erozyonuna ve kesintisiz bir kaya oluşumuna maruz kalmıştır. Farklı zamanlarda, bu alan çöl, sığ tropikal deniz ve bataklığa dönüşmüştür ve burada yaşayan çeşitli canlıların fosilleşmiş kalıntıları kayalarda korunmuştur.

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler