fbpx

Salaş Restaurant Alemdağ Çekmeköy

Ismiyle bütenleşmiş sıcak ve küçük bir restaurant “Salaş”. Tüm çatal bıçak takımının Ikea, bardak ve tuzlukların Pepsi marka oldugu, duvarlarında Istanbul resimleri (modern çizgiler), köşede ufak şöminesiyle 20-25 m2 alanda kurulmuş bir restaurant. Bu kadar ufak bir alanda ve sadece balık servis edilmesine ragmen hiç koku olmaması çok başarılı.

Kendi motorlarıyla Karadeniz’de balık tutan ve bunları parakende satış noktalarına, restaurant ve oteller de dagıtan bir firmanın kendi restaurantı. Kızarmış ekmek, Gemlik’ten getirilen zeytinyagı ile hazırlanmış lakerda ve yemek sonunda tahin helvası olmazsa olmazları.

Ulaşım: Şile yönüne giderken, solda Taşdelen sapağı geçilir, devamında sağdaki Sultanbeyli-Sabiha Gökçen sapağı da geçilir ve bir göbege gelinir. Göbekten Şile yönü sağda kalacak biçimde, sola Alemdağ yönüne devam edilir. Cadde üstünde (yaklaşık 600 mt) soldadır.Sağ tarafınızdaki çam ormanlarına karşı konumlanmıştır.
Fiyat: Mezgit 10 TL, Hamsi 8 TL, Salata 6 TL.
Adres:Nişantepe, Turgut Özal Bulvarı No:172 Alemdağ
Tel: 0 216 304 36 21
Usta: Hüsamettin Usta.

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Ömer Uluç hayatını kaybetti

Read Next

Kiev Opera Binası ve Kuğu Gölü Balesi

2 Comments

  • Evet bende tavsiye uzerine gittim ve cok memnun kaldim.kendin tezgahta sectiin taze baligi yemenin keyfi cok hostu,ayrica sahiplerinin ilgisi ve hos sohbetleriyle cok keyifli bir gun gecirdim…

  • bende ailemle gittim ve çok memnun kaldım.balıkları çok taze ve lezzetli.kendi teknelerinden tuttuğunu öğrenince ayrı bi güven duyuyor insan.Tavsiye ederim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir