fbpx

Normalleşme Başlıyor. Picasso Müzesi Açıldı

26 Mayıs (yani geçtiğimiz salı günü) itibariyle, Malaga Picasso Müzesi açıldı. Ziyaretçiler ‘Görsel Sanat Tarihi’ isimli sergiyi ücretsiz görebilecekler. Sergide Pablo Picasso, Constantin Brancusi, Paul Cézanne, Robert Delaunay, Max Ernst, Alberto Giacometti, Juan Gris, Wassily Kandinsky, Fernand Léger, El Lissitzky, Kazimir Malevich, Franz Marc, Henri Matisse, Piet Mondrian, Georges Braque, Paul Klee ve Henry Moore gibi büyük ustaların da çalışmalarının olduğu 100’ün üzerinde eser mevcut. Müze yönetimi 31 Mayısta kapanacak sergiye girişin ücretsiz olmasına karar vermiş. Ziyaretçiler sadece online bilet alabiliyor, maske, el dezenfektanı ve 2 metre sosyal mesafe zorunlu.

1 Haziran’dan itibaren ise 120’den fazla Picasso eserinin bulunduğu ‘Picasso ile Diyaloglar 2020-2023’ isimli sergi gösterime girecek. Koranavirüs karantina döneminde de boş durmayan Picasso Malaga müzesi #PicassoEnCasa programıyla her yaşta insana hitap edebilmek için boyama kitaplarından eski sergi, konser ve resitallere kadar birçok aktiviteyi https://www.museopicassomalaga.org adresine yüklemişti.

Malaga Picasso müzesi ne zaman açıldı?

2003 yılında açılan müzeyi bugüne kadar yaklaşık 4 milyon insan ziyaret etti.

Malaga koronavirüsden nasıl etkilendi?

İspanya’nın güneyinde, turizm şehri Malaga’nın nüfusu 600.000 civarındadır. 18 Mayıs itibariyle, koronavirüs nedeniyle 4122 vaka ve 278 ölüm gerçekleşti. Tüm İspanya ‘da, 27 Mayıs itibariyle, koranavirüs kaynaklı 283.000 vaka ve 27.000 ölüm gerçekleşti.

Vinkmag ad

admin

Read Previous

Prense Operayı Sevdiren Kadın

Read Next

Hint Sanatı ve Koronavirüs

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir