fbpx

Meydan Okuma Kitap Oldu

Koranavirüs karantina günlerinde, herkesin eve kapandığı zamanlarda, birbirinden değişik challenge (meydan okuma) yapıldı, herkes instagramından bu görüntüleri paylaştı. Bu meydan okumaların en dikkat çekenlerden biri de, sanat eserlerinin evdeki eşya ve cisimlerle canlandırılmasıydı. Amerika Kaliforniya’da bulunan Getty Müzesi, sosyal medya takipçilerinden bu meydan okumaya katılmalarını isteyen ilk kurumlardan biriydi. Gett’nin kuralları basitti: En sevdiğiniz sanat eserini, evinizdeki üç öğe ile yeniden oluşturun ve bir resmini çevrimiçi olarak yayınlayın.

Getty müzesi, neredeyse tüm dünyada ses getiren meydan okumayı bir kitap haline getirdi. Ön siparişe açılan kitap, Eylül ayından itibaren teslim edilmeye başlanacak. Hemen söyleyelim, “Off The Walls” isimli bu kitaptan elde edilen tüm gelir, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sanatçılara koranavirüs döneminde büyük destek veren bir girişim olan “Artist Relief”e bağışlanacak. Link

Son zamanlarda maalesef koronavirüs vakaları tekrar artıyor. Tekrar eve kapanmamak için maskeleri doğru şekilde kullanalım. Romanya İç İşleri Bakanlığı, meşhur köpek Şuier’in fotoğraflarını kullanarak özel bir mesaj yayımladı. Lütfen maskesiz dışarıya çıkmayalım ve maskenizi Şuier’in sağ alt köşedeki resmi gibi agız ve burnunuzu kapatacak şekilde doğru şekilde kullanalım.

.

Vinkmag ad

admin

Read Previous

Beyrut Patlaması Sanatı da Vurdu

Read Next

Atık Kağıtlardan Portreler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir