fbpx

Parkta Dijital Sanat Sergisi

Japonların ünlü dijital sanatçı grubu TeamLab, dün Higashi Tokorozawa parkında son çalışmalarını sergiledi. Orman parkına yerleştirilen sayısız yumurta şekilli cisimler harekete duyarlı özelliğe sahip. Ayrıca hareket ettirildiğinde melodik sesler yaratan duyusal sisteme sahip bu ilginç şekiller, geceleri verdiği rengarenk görüntüyle ziyaretçileri büyülüyor.

Teamlab kimdir?

TeamLab, 2001 yılında Toshiyuki Inoko ve dört arkadaşının kurduğu, çalışmalarıyla sanat, teknoloji, tasarım ve doğanın kesişme noktalarında dolanan disiplinler arası bir sanatçı grubudur. Eski dönem Japon sanatı ile çağdaş anime formlarına sıkı sıkıya bağlı olan teamLab, Japonlara özgü bir uzam algısıyla bilgi çağında insan davranışını irdeliyor ve toplumsal yapının gelişimi ile ilgili yenilikçi modeller öneriyor. Daha fazla bilgi için https://borderless.teamlab.art/

Dijital Sanat Nedir?

Dijital sanat, dijital teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş işlerin sergilendiği sanat biçimidir. Dijital medya, video, interaktif sanat, bilgisayar grafikleri ve animasyonları gibi yeni medya teknolojilerini içinde barındırır.

Dijital sanat, geleneksel sanat ögeleri, bilgisayarlar ve çeşitli bilgisayar programlarıyla dijital ortamda yapılmasıyla meydana geliyor. Dijital sanatın ayırt edici özelliği, izleyiciyi işin içine dahil etmesi, yaratıcı ve özgürlükçü olmasıdır. En önemli özelliği ise gelişen teknolojiyle birlikte sürekli değişim içinde olmasıdır.

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Trafalgar Meydanına “Son”

Read Next

Çin ve Malta Sanatla Birleşiyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir