fbpx

Kitap Yorum; “Erteleme Sanatı” John Perry

Kitapların rehberliğinde kendimize ayna tutmak.

Kitaplar, bir rehber gibi öğrenme, keşfetme yolculuğumuza katkı yapar ve bazen de benliğimize ayna tutarlar.

Bu kitap; “İyi haber: Artık her şeyi ertelediğiniz için kendinizi kötü hissetmek zorunda değilsiniz. Dünyada ertelemeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş sizin gibi çok insan var ve bu insanlar aslında pek çok şeyin altından kalkıp gayet de başarılı olabiliyorlar. “ diyerek başlıyor. John Perry’nin parlak ve esprili bir üslupla yazılmış bu kitabı baş ucu kitabınız olmaya aday.

Erteleme Sanatı : Oyalanma, Savsaklama ve Kaytarma Rehberi

John Perry’nin “Sel Yayıncılık”‘tan 2014 yılında yayınlanan kitabı “Erteleme Sanatı” daha kapağındaki açıklama ile size eğlenceli bir okuma serüveni yaşatmayı vaat ediyor. Kitap, aslında diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak, neyi yapmanız gerektiğini söylemiyor. Yazar kendi hikayesini anlatırken, okuyucular “Aaa, bu ben!” demekten kendilerini alamıyorlar.

Eğer siz de sabahları uyanmamak için saati durmadan erteliyorsanız, yapılacak işleriniz için listeler oluşturuyor ve tamamladıklarınızın üzerini itina ile çiziyorsanız bu kitap tam size göre demektir.

John Perry kimdir?

John Perry, 1943 doğumlu Amerikalı bir felsefeci. Stanford Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Perry, mantık, metafizik, dil felsefesi ve zihin felsefesi alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Perry’nin bu kitapta yer alan “Structured Procrastination” (Sistematik Erteleme) adlı makalesi 2011 yılında Nobel Ödülü’nün bir parodisi olan “ig Nobel Edebiyat Ödülü”nü almıştır.
Yazarın diğer eserlerinden bazıları şunlardır: A Dialogue on Personal Identity and Immortality (1978), Dialogue on Good, Evil, and the Existence of God (1999) ve Identity, Personal Identity and the Self (2002).

“Erteleme Sanatı” kitabını nerede bulabilirim?

Bu sefer erteleme sanatınızı icra etmeyi bir kenara koyun başta internet siteleri olmak üzere bir çok kitapçıda bulabileceğiniz bu eğlenceli kitabı hemen okuyun.

Vinkmag ad

admin

Read Previous

“İki Arşiv, Bir Seçki: Ara Güler’in İzinde İstanbul” sergisi

Read Next

“Paylaşılan Kutsal Mekanlar” Sergisi için son 10 gün!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir