Anasayfa » Gündüz Galeri, Akşam Restoran

Gündüz Galeri, Akşam Restoran

Yazar 3noktacom

Japonya’da dün açılan restoran, sanat eserleri arasında sushi yemek isteyen müşterilerini bekliyor. Yalnızca 8 şanslı müşteriyi kabul eden restorana randevu almadan gitmek mümkün değil.

Ünlü Japon sanat galerisi Nanzuka ve Sushi Saito restoran zinciri güçlerini birleştirerek çok amaçlı bir mekan oluşturdular. “3110NZ by LDH Kitchen” isimli Tokyo işletmesi gündüzleri sanat galerisi, akşamları da sushi restoranı olarak kullanılıyor. Sushi Saito gastronomi dünyasında dünyanın en iyi sushi restoranlarından biri olarak kabul görmüş bir restoran. Dün yani 21 Temmuz’da açılan işletmenin mimarisi minimalist alanlar tasarlamasıyla ünlü New York merkezli Snarkitecture firmasına yaptırılmış. Mağaramsı geniş duvarlarda yumuşak ışıklar eşliğinde teşhir edilen eserler, kaldırım taşı stili parkesi ve akşamları işletmesini Sushi Saito’nun yapacağı galerinin tam ortasında yer alan yekpare ahşap sushi barıyla özel bir mekan. Galerinin ilk sergisinde Japon sanatçı Keiichi Tanaami’nin eserlerini 8 hafta boyunca sergileyecek.

Keiichi Tanaami kimdir?

Keiichi Tanaami (1936), savaş sonrası Japonya’nın önde gelen pop sanatçılarından biridir ve 1960’lardan beri grafik tasarımcı, illüstratör, video sanatçısı ve güzel sanatçı olarak çok türlü sanatçı olarak faaliyet göstermektedir. @nanzukaunderground

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler