fbpx

Fenerbahçe Bursaspor maçı notları, “Stres dolu bir maç”

fenerbahçe bursaspor şükrü saraçoğlu stadı 03.04.2011 Maça ilgi çok fazla. Derbi maçlarını aratmayan kalabalıklar stadı tamamiyle doldurmuş. Bursasporlular “Texas” pankartıyla yerlerini almışlar. Geçen seneki şampiyonluk, Bursaspor taraftarını gururlandırmış ama ne yazık ki bilinçlendirmemiş. Maçın başlamasıyla, içeri sokulması dahi yasak olan maytapları yaktılar ve  Fenerbahçelilerin üstüne attılar. Herhangi birinin maytaptan zarar görmemesi büyük şanstı. Şimdi bekleyip, yeni yürürlüğe giren şiddet yasasına göre, maytap atan arkadaşların ne ceza alacağını göreceğiz?

Fenerbahçe ikinci yarıda oynadığı tüm maçları kazanmış olmanın havasıyla maça baskılı başladı. Ancak anlaşılmaz bir şekilde, geçen hafta Galatasaray karşısında ilk devre sahaya çıkan kadro, aynı isimlerle Bursaspor karşısındaydı. Oysaki Galatasaray maçında ilk devre çok kötü top oynanmış ama ikinci yarıdaki değişikliklerle takım iyi oynayarak galip gelmişti. Isin özeti, Senegalli Niang yerine diğer Senegalli Dia ile başlasaydı daha iyi olurdu. Koca ilk yarı pozisyonsuz ve bol stresli geçti.

fenerbahçe bursaspor maçı şükrü saraçoğlu stadyumu brezilyalı alex serbest atış kullanıyor ve Bulgar  kaleci Ivankov topu tutuyor

Ikinci yarıda beklenen değişiklikler yapılsa da, Fenerbahçe gol atmayı başaramadı ve maç 0-0 sonuçlandı. Geçen seneki gibi Bursa ya mağlup olmayan Fenerbahçe, bu sefer en azından 1 puan almayı başardı. Belki de bu 1 puan Fenerbahçe yi şampiyon yapacak.

Bursaspor ise geçen seneden bugüne birçok takım gibi değişiklikler geçirdi. Ancak şampiyon bir takıma yakışmayacak bir oyun sergilediler. Sürekli zaman geçirmeye çalışmaları ve beraberlik için mücadele eden sıradan takım hüviyetine girmiş olmaları biraz beni üzdü.

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Frida Kahlo & Diego Rivera, Pera Müzesi

Read Next

Kayıp Cennet sergisi, Istanbul Modern Sanat Müzesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir