fbpx

Erzurum Kış Oyunları- Universiad 2011

universiade_logo erzurum 2011

Erzurum’a gitmek kısmet olmadı. Umarım bir gün gider oraları da görürüm. Gitmedim ama zihnimde hep bir Erzurum var. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Beş Şehir” isimli kitabında bahsedilen 30 sayfadır bendeki Erzurum.

Bu gece Erzurum 50 den fazla ülkeden 3000 den fazla sporcuya “hoşgeldiniz” dedi. Çok güzel bir açılış töreniyle 25. defa düzenlenen üniversite kış oyunları başladı. Televizyondan takip ederken kameraların yakın çekim yaptığı seyircilerin, Erzurumluların, gözlerindeki mutluluk  –2 derece olan havayı ısıtıyordu. Besbelli ki, yapılan spor tesisleri, şehre yapılan yatırımlar herkesi çok mutlu etmiş. Ama eminim ki gözlerdeki mutluluğun temel nedeni dünyanın parçası olduklarını, Anadolu’nun uzak köşesinde birşeyleri başarabildiklerini göstermeleriydi.

Universite kış oyunları  pek çok bilmediğimiz spor dalını izleme fırsatı verecek bize. Daha güzeli, bunları seyreden bir çok gence sporcu olmaları için ilham kaynağı olacak. Çok güzel bir geceydi, özellikle Erzurum türküsünün hep bir ağızdan söylenmesi… Erzurum artık zihnimde sadece tarihi ve yemek kültürüyle değil, modern tesisleriyle kış sporları merkezi olarak yaşayacak. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Macaristan cumhurbaşkanından Türklere övgü

Read Next

Sarıyer-Çankırı Belediye 2.Lig maçı, “Messi Göksel…Messi Göksel…”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir