Anasayfa » Duvarlar Virüse Karşı

Duvarlar Virüse Karşı

Yazar 3noktacom

Bazı ülkelerin normale dönmeye başladığı bu günlerde sokağa çıkanlar duvarlarda yeni resimler görecekler çünkü sokak sanatçıları umutlarını, destek ve çaresizliklerini duvarlara yansıttılar. Dünyanın çeşitli şehirlerinden örnekler;

EME Freethinker,

EME Freethinker, Berlin’de yaptığı çalışmada, Yüzüklerin Efendisi’nin meşhur karakteri Gollum’u elindeki tuvalat kağıdına bakarak resmeder. Gollum, tuvalet kağıdına “Hazinem” şeklinde seslenmektedir.

Pony Wave

Pony Wave, maskeli sevgilileri Kaliforniya Amerika’daki meşhur Venedik Sahili’nde resmeder. Venice, İtaly’daki Venedik’ten esinlenerek 1905 yılında Amerika da turizm amacıyla kurulan küçük bir şehirdir.

Hong Kong’dan graffiti den daha fazla, kuvvetli bir mesaj; “Normale dönüş mümkün değildir, çünkü normal zaten problemdi”.

Beğenebileceğin İçerikler
Polonya

Koranavirüs döneminde sağlık çalışanlarına hem teşekkür hem de moral olması için düşünülmüş güzel bir çalışma. Polonya’nın başkenti Varşova’daki bu duvar yazısında “Her kahraman pelerin giymez” yazıyor.

Graffiti nedir?

Grafiti, çoğunlukla kamusal bir alanda yer alan bir duvar ya da yüzeye çizilmiş, kazınmış veya püskürtülmüş yazı ve çizimlerdir. Kelime, Yunanca “graphein” kelimesinden gelmiş ve İtalyanca “sgraffio” kelimesinden türemiştir. İlk çağlardan beri mağara duvarlarından başlayarak kullanılan ifade yöntemlerinden birisidir.

Beğenebileceğin İçerikler