Anasayfa » Sinema salonlarından, “Eyvah Eyvah” Ata Demirer

Sinema salonlarından, “Eyvah Eyvah” Ata Demirer

Yazar 3noktacom

Filmin açılış sahnesindeki keyifli müzik, Recep Ivedik 3 filminin girişini hatırlatmıştı. Ancak, film ilerledikçe benzerliğin sadece bununla kalması beni sevindirdi. “Eyvah Eyvah”, zorlama espriler, küfürler, saçma sapan el kol hareketleriyle karşılaşmayacağınız ve çok güzel vakit geçirecebileceğiniz bir film..

Anadolu’daki yaşamı ve o yörenin masum güzelini (hemşire Müjgan), Istanbul’daki karmaşa ve gecelerin hakimi şarkıcı Firuze’yi (Demet Akbağ) aynı filmde komediyle yoğurabilmek çok başarılıydı. Düşüncelerinin bir tarafı hep dogdugu yörede olan Hüseyin (Ata Demirer), filmi izleyenlere ana-ata nın değerini anlatıyor. Birde üstüne o kadar güzel klarnet çalıyor ki, inanıyorum bu filmi izleyen birçok genç bu müzik aletiyle ilgilenmeye başlayacaktır.

Demet Akbağ ise müthiş performansıyla filmin değerini arttırıyor. Yakın çekimlerin fazlalığı onu biraz zorlasada, filmde çokca kullanmak zorunda kaldıgı mimiklerinde çok başarılıydı. Tecrübesini ve kalitesini gösterdi.

“Recep Ivedik 3” ve “Yahşi Batı” filmlerinden sonra ümitsizliğe düşmeme rağmen, “Eyvah Eyvah” filmiyle Türk komedi sinemasının varlığını tekrar hissetmek beni mutlu etti.

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler