Anasayfa » Yeni Mezun Sanatçılar’dan Hem Eser Hem Enerji

Yeni Mezun Sanatçılar’dan Hem Eser Hem Enerji

Yazar 3noktacom

14 Kasım Perşembe günü başlayan ve bugün sona erecek BASE sergisi, İstanbul Beşiktaş Akaretler’de sanatseverler ile buluşuyor.

BASE Sergisinde Neler Var?

BASE sergisinde genç sanatçıların hem eserleri hem de enerjileri var. Ayrıca çeşitli sanat konuları hakkında panel ve konuşmalar da yapılıyor. Sergi tüm sanatseverlere açık ücretsiz ziyaret edilebiliyor. Sergiye katılmak isteyen sanatçılar için ise öncelikli şart, Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin sanat eğitimi veren bölümlerinden yeni mezun olmuş olmak. Sergide yeni mezun sanatçıların eserlerini, en önemlisi eserin yanı başında sanatçıların kendisini bulabiliyorsunuz. Genç sanatçılar isteyenlerin sorularını cevaplıyor, hem eserleri hakkında düşüncelerini hem de güzel enerjilerini, sergiye katılanlarla paylaşıyorlar.

BASE sergisinden bazı eserler;

Beğenebileceğin İçerikler

Kuratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı BASE sergisinde birbirinden ilginç çalışmalar var.

Hasret Şahin, Erciyes Üniversitesi, Heykel Bölümü. İki adet tef ve ortasında bir mekanizmaya bağlanmış tokmak. Tokmak bir tefe bir kez vuruken diğer tefe iki kez vuruyor. Sanatçının yorumu ;”Sesini çıkaramayan bireylerin ele alındığı çalışmada, toplumun birey üzerindeki etkisi vurgulanır”
Ceyda Kurteş, Dumlupınar Üniversitesi, Görsel İletişim Tasarım Bölümü. “Viktorya Tarzı Anadolu Rock Plak Kapak Tasarımları”
Melike Kaynarca, Kocaeli Üniversitesi, Fotoğraf Bölümü. Sanatçının Edgar Allan Poe’nin “Düş Ülkesi” isimli şiirinden ilham alır. Şiirde yol boyunca tuhaf manzaralar anlatılır. Sanatçı, bir örtü üzerinden yolculuğun tesadüf ve belirsiz hallerini gösterir.

Hayal Melodileri Resim Yarışması ile BASE Sergisi arasında benzerlik var mı?

BASE sergisine sadece yeni mezun öğrenciler katılabiliyor. Hayal Melodileri Resim Yarışması‘na ise sadece Türkiye’deki üniversitelerin sanat eğitimi veren fakültelerinin sanat eğitimi veren bölümlerinde veya Eğitim Fakülteleri’nin Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde eğitimini sürdüren lisans öğrencileri ve tüm bu bölümlerin lisansüstü programlarında eğitim gören lisansüstü öğrenciler katılabilir. Hayal Melodileri resim yarışması için eser son teslim tarihi 03.02.2020‘dir.

Beğenebileceğin İçerikler

Beğenebileceğin İçerikler

Beğenebileceğin İçerikler