fbpx

Danimarka’nın Ressamı “Ring”

Danimarka Milli Müzesi desteğiyle Amerika’daki Connecticut Bruce Müzesi’nde 01 Şubat’ta açılan “Dünyanın Kenarında- Laurits Andersen Ring” sergisinde Danimarka’nın tanınmış ressamlarından Laurits Andersen Ring’e ait 25 eser yer alıyor. 24 Mayıs’a kadar gezilebilecek sergide ressamın ne kadar farklı konularda eserler yaptığı görülebilecek.

Danimarka Milli Müze müdürü Mikkel Bogh “koleksiyonumuzu ülke dışında teşhir ederek yaratıcı düşünceyi desteklemeyi amaçlıyoruz. Ring hassas bir insandı, modern bir dünyanın eşiğindeki insanların değişen koşullarını başarıyla ifade etti. Eserleri belli bir coğrafyaya ait olsa bile evrensel bir sanat diliyle insanlara hitap ettiğine inanıyoruz” dedi.

Laurits Andersen Ring kimdir?

Laurits Andersen Ring (1854-1933), Danmarka’da küçük bir çiftlikte doğar. Eserlerinin ana temaları çalışan insanların günlük hayatı ve Danimarka manzaralarıdır. 1900lerin başlarındaki sanayileşme sürecinde insanların kırsaldan kentlere göçmesi sanatta değişimleri de beraberinde getirir. Ring bu modernist akımın bir parçası olur. Eserlerinde eski değerler ve modernizm arasındaki bu denge ve değişim net olarak görülür. Danimarka manzaralarını en iyi resmeden ressam olarak tanınır ve hayatındaki iniş çıkışlar da eserlerine mutluluk veya hüzün olarak yansımıştır.

Laurits Andersen eserlerinden örnekler?

Laurits Andersen Ring , Treni Beklerken (1914)
Laurits Andersen Ring , Köydeki Ressam (1897)
Laurits Andersen Ring, Yağmur durdu mu? (1922)
Vinkmag ad

admin

Read Previous

AB Yönetim Sırası Vlado’nun Memleketinde

Read Next

Tartışmalı Sergiye İptal

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir