fbpx

Abbas Restaurant, Nevizade-Beyoğlu

Nevizade sokağı , Beyoğlu Istiklal caddesi üstündeki Çiçek Pasajının yanında yer alan balık pazarında, birçok meyhanenin bulunduğu sokağın ismi. Sokağa atılmış masalardan yükselen sohbetler  ve bu daracık sokaktan geçmeye çalışanların ortaya çıkardığı enerji, insanları Nevizade sokağına çekiyor. Bu ortama alışan müdavimler, Nevizade de bulundukları sürede belki de herşeyi unutuyorlar. Birbirine çok yakın masalar, neredeyse sırt sırta oturulan tabureler, elinde piyango bileti veya badem tabağıyla muhabbetinize katılanlar ve tabiki masa masa dolaşan saz takımları. Hepsini birden bulabileceğiniz bu sokaktaki sağlı sollu yerleşik restaurantlardan biri de Abbas Restaurant.

nevizade abbas restaurant meze tabağı

Masaların yerleştirilme düzeni çok büyük olmayan bir restaurant için başarılı sayılır.

Meze tabağı çeşit olarak çok başarılı. Özellikle palamut lakerda çok lezzetliydi. Palamut lakerdanın yapılış süresi birhayli uzunmuş. Içi temizlenen palamut, teneke kapa tuz ve su içine konuluyor. 10 gün sonra tekrar temizleniyor ve bu sefer sadece tuzun içine konuluyor. Bir 10 gün daha bu şekilde saklandıktan sonra bütün olarak konmuş Palamut  tenekeden çıkarılıyor, dilimleniypr ve zeytinyağı-soğanla servis ediliyor.

palamut torik lakerda nevizade abbas restaurant 

 

Restauranttaki balıklar hep taze çünkü balıklar hemen yan sokaktaki balık pazarından tedarik ediliyor.Lüferler lezzetliydi ama tabak biraz ufaktı sanki. Daha büyük ve geniş bir tabakla yapıalcak sunum çok daha iyi olurdu.

 

lüfer nevizade abbas restaurant

 

 

 

Tel: 0 212 292 04 69

Web: www.abbasrestaurant.com

Vinkmag ad

Serkan Şahin

Read Previous

Tarihi Galatasaray Hamamı

Read Next

Fenerbahçe-Sivas maç notları, “Benim bu stadda ne işim var?”

One Comment

  • dün akşam bu restauranttaydım. mezler müthişti,çalışanlar başarılıydı. saz takımı fasılıyla bizi mest etti. çok beğendim. fiyatlarıda iyi..abartılı değil. bağıra bağıra şarkılar söyledik hep beraber… kısacası çok iyi…mutlaka gidin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir