Zübeyir Ocakbaşı Restaurant, Taksim Beyoğlu

zübeyir restaurant beyoğlu dış mekan

Istiklal Caddesine Taksim meydanından giriş yapıp Fransız konsolosluğunu geçtikten sonra sağdaki ilk sokak Zambak sokağı ikinci sokak ise Bekar sokağıdır. Bekar sokağına girip, Tarlabaşı’na inermiş gibi devam ettiğinizde, artık “Zübeyir’i geçtik galiba” diye düşündüğünüz anlarda sağ köşede restaurant sizi karşılar. 5 senelik bu restaurant ismini sahibinden alıyor. 2 katlı restaurant da isteyen her katta yer alan ocakların başında isteyen masalarda yemek yiyebiliyor.

Beyoğlu’na gelip hem kalabalıktan kaçmak isteyenler hem de lezzetli kebap yemek isteyenlere önerilebilecek bir mekan.

 

Kebap tek çeşit ve bu restauranta özel. Tabii ismi de özel; Beyti. Beytiyi acılı veya acısız olarak isteyebiliyorsunuz ve standart bir kebabın 1,5 porsiyonluk miktarını düşünebilirsiniz. Az sarımsaklı ve Van’dan gelen özel formüllerle çok başarılı bir kebap olmuş.

zübeyir restaurant  beyti

Kebap öncesi ara sıcak olarak şiş düşünülebilir, gerçekten çok lezzetliydi. Ayrıca ne deneyebiliriz diye sorduğunuzda cevap hazır; “tarak”. Tarak, kuzu sırtından yapılan ve pirzolaya benzer kemikli et. 

Baş garson Cevdet Bey ve yardımcısı İlhan ne kadar yardımcı olmaya çalıssa da ne yazık ki servis biraz ağırdı. Masaların düzeni ve restaurantın ortamı ise çok iyi.

 

 

 

Fiyat: Beyti 24 TL, Tarak 20 TL                                                               zübeyir restaurant beyoğlu iç mekan

Adres: Istiklal Caddesi Bekar Sk. No: 28 Beyoğlu

Telefon: 0 212 293 39 51

Web: www.zubeyirocakbasi.com

Yazıcı Dostu Yazıcı Dostu

“Zübeyir Ocakbaşı Restaurant, Taksim Beyoğlu” yazısını yorumla;