Anasayfa » Sualtı Askeri Araç Müzesi

Sualtı Askeri Araç Müzesi

Yazar 3noktacom

Ürdün’de sualtına detaylı bir çalışma sonucu gömülen askeri araçların sergilendiği sualtı askeri araç müzesi yoğun bir ilgi görüyor. Uzun süreli ve oldukça organize bir batırma tekniği ile su altına indirilen askeri araçlar daha sonra Kızıldeniz’ de ki bir mercan resifine getirilerek oldukça ilginç bir müze hizmetinin sağlandığı görülüyor.

Sualtı Müzesinde Neler Var?

Önceki gün gerçekleştirilen görkemli bir törenle ziyarete açılan Ürdün’ün ilk sualtı askeri müzesinde, tanklar, asker taşıyıcılar ve bir helikopteri de içeren çok sayıda askeri araç yer alıyor. Yaklaşık 20 askeri araç , deniz seviyesinin 28 metre (92 feet) altına yerleştirildi.En gözde parça ise denize batırılan “Kobra” tipi helikopter. Müze yetkilileri, açılışı yapılan bu yeni müze ile birlikte Ürdün’ün ziyaret eden misafirlerin ilk görmek isteyecekleri yerlerden biri olacağını ifade ediyor. Bu sualtı müzesi ile birlikte daha önce yaşamadıkları bir deneyimi yaşayacaklarını ifade ediyorlar.

Müze yetkilileri müzede bulunan askeri araç çeşitliliği, konsepti ve konumu itibari ile sualtı müzeleri arasında ilk sıralarda yer aldığını ifade ediyorlar. Müzenin açılması ile birlikte yerli ve yabancı turistin akınına uğradığı görülüyor. Müzeyi ziyaret eden kişiler ise oldukça ilginç bir deneyim yaşadıklarının ifade ediyorlar. Özellikle daha önce görmedikleri bir heyecan yaşadıklarını ifade eden turistler bu müzeyi gezdikleri için oldukça şanslı olduklarını ifade ediyorlar.

Beğenebileceğin İçerikler

Müze için planlar neler?

Ürdünlü yetkililerin müzeye olan ilgiden hayli memnun oldukları görülüyor. Özellikle turistik anlamda büyük hareketlilik oluşturan bu sualtı askeri araçları müzesi gelecek senelerde farklı askeri araçlarında aynı ve planlı bir şekilde batırılması sonucu genişletileceği ifade ediliyor. Özellikle farklı askeri araçların müzeye konması ile birlikte müzenin dünya çapında bir üne kavuşması ve kendi alanında ilk sıralarda yer alması hedefleniyor.

Sualtı askeri araçlar müzesi nerede?

Müze, Ürdün Akabe körfezinde yer alan “Akabe Özel Ekonomik Bölgesi”nde yer alıyor.

Beğenebileceğin İçerikler

Beğenebileceğin İçerikler