Anasayfa » Sınıf Sorunları

Sınıf Sorunları

Yazar 3noktacom

İlk resimdeki ingilizce metinde şu yazıyor “Fon alamayan sanatçı, sanatçı değildir”. Romanyalı sanatçı Vlad Brateanu’nun pembe renkli suni ipeğe işi protesto bayrağını andırıyor.

“Karton Kutuda Uyuyan Adam”, Alman fotoğraf sanatçısı Karin Powser (1948) tarafından çekildi. İşin ilginç yanı sanatçı 1971-1984 yılları arasında evsizdi ve bu süre zarfında sokaklarda yaşadı. Bir hayır kurumu ona bu fotoğrafı çekmek için kullandığı kamerayı verdi.

Norbert Witzgall’ın işinin yanındaki bilgi kartında isim soy isim ile birlikte başka sorular da var; “Ebeveynlerin meslekleri”, “Ücretsiz çalışma saatleri” veya “Aynı zamanda yapılan en fazla sayıda serbest iş”. Sanatçının son soruya cevabı ise onbir. Eş zamanlı 11 freelance (serbest çalışma) işi aldığı olmuş.

Berlin Galerisi’ndeki “Class Issues” (Sınıf Sorunları) isimli sergi, sosyal ve finansal eşitsizliğin sanatın yapılma, satılma ve sergilenme şeklini nasıl etkilediğini gösteren sınıf sorununu vurguluyor. Sergi 9 Ocak tarihine kadar Berlin’de ziyaret edilebilir.

Beğenebileceğin İçerikler

@berlinischegalerie

Beğenebileceğin İçerikler