Anasayfa » Sarıyer-Çankırı Belediye 2.Lig maçı, “Messi Göksel…Messi Göksel…”

Sarıyer-Çankırı Belediye 2.Lig maçı, “Messi Göksel…Messi Göksel…”

Yazar 3noktacom

sarıyer çankırı belediyespor maçı yusuf ziya öniş stadyumu

Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadyumunda zemin kötüydü. Yağan yağmur nedeniyle yer yer su birikintileri vardı. Çankırıspor grupta zor günler yaşıyor ve kendisini toparlamazsa küme bile düşebilir. Sarıyer ise orta sıralarda ve nispeten rahat durumda. Hava sıcaklığı 6 derece. Çankırıspor’un destekleyenler yaklaşık 500 kişi civarındaydı, belki bu sayıdan biraz daha fazla Sarıyer seyircisi de tribünde yerlerini almıştı.

Maç orta alan mücadelesi şeklinde geçti. Bazı bölümlerde Sarıyer maça ağırlığını koydu. 39. dakikada Ali Çevik’in hareketine Şanlıurfa bölgesi hakemi Ekrem Gerginci penaltı kararı verdi. Topun başına gelen Göksel topu filelere gönderdi, 1-0. Göksel Akıncı sahadaki en tecrübeli  futbolcu. Daha 20 yaşındayken Gençlerbirliği’nden şu anki rakibi Çankırıspor’a transfer olmuş ve devamında Gaziantepspor, Denizlispor ve Kasımpaşa gibi üst düzey takımlarda futbol oynamış. Sarıyer seyircisinin sevgilisi, tezahuratların birinci adresi; “Messi Göksel…” Barcelonalı Messi’ye benzeyen hareketleriyle bu tezahuratları hak ettiği söylenebilir.

Beğenebileceğin İçerikler

göksel akıncı penaltı vuruşuyla sarıyer'i çankırıspor önünde 1-0 öne geçiriyor

Maçın ikinci yarısında sahada Göksel dışında seyredilecek pek birşey yoktu. 88. dakikada Çankırspor Furkan’ın aşırtma vuruşuyla maçı 1-1 e getirdi. Son dakikalarda Sarıyer’in baskısı gol getirmeyince maç 1-1 sona erdi.

Çankırıspor seyircileri sevinçli, Sarıyerli taraftarlar sinirli olarak stadı terk ettiler. çankırspor seyircisi sarıyer yusuf ziya öniş stadyumunda

 

Beğenebileceğin İçerikler

 

 

Ne yazık ki sinirli Sarıyer taraftarları, stadyumdan ayrılan Çankırıspor seyircilerini taşıyan otobüsün ve futbolcuları taşıyan otobüsün camlarını tuzla buz ederek, misafirlerini Istanbul’dan uğurladı. 

sarıyer çankırı belediye maç çizelgesi 

Beğenebileceğin İçerikler

Rekabeti bilmeyen ve spor sahalarını kendi kaba saba sözlerini özgürce haykıracakları bir yer sananların hakimiyeti devam ediyor. Umarım yakın zamanda sporda şiddet yasası devreye alınır da bu tür dengesiz insanlar yaptıklarının cezasını çekerler.

Yusuf Ziya Öniş (1892-1960), futbol federasyonunun ilk başkanıymış. Sarıyer’e çok emeği geçen Öniş’in anısına stada ismi verilmiş. Stad içinde çok ilginç bir sözü yazılı “ Birbirine pas veren onbir futbolcu bulunursa Türk milli takımını dünya şampiyonu yapabilirim”.  yusuf ziya öniş ve sarıyer in kupaları