Anasayfa » Sabah oldu mu?

Sabah oldu mu?

Yazar 3noktacom

“Sizin için sabah oldu mu?” 58. Carnegie sanat sergisinin bu yılki ismi. İsmin hikayesi ilginç; “Günaydın” yerine “Sizin için sabah mı?”. “Sabah oldu mu?” insanların içsel saatlerinin ve deneyimlerinin farklı olduğunu kabul eder: Bazıları için sabahken, diğerleri için hala gece olabilir

Banu Cennetoğlu, parlak altın helyum balonlarından oluşan işiyle bu sergiye katılıyor. Her bir balon, 1948’de Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ndeki sözlerden alınmış bir harf şeklinde. Balonlar yavaş yavaş sönecek şekilde tasarlanmış ve böylece bu ifadelerin vaat ettikleri sürdürebilirliğe sahip olup olmadığı sorgulanıyor.

Dia al-Azzawi’nin, insanın yıkıcı doğasını gösteren büyük ölçekli bir heykelsi yerleştirme olan “İki Şehrin Harabeleri: Musul ve Halep”, Irak ve Suriye’deki bu iki antik kenti mevcut harabe hallerinde sunuyor.

1896 yılında kurulan Carnegie International, Kuzey Amerika’nın en uzun süredir devam eden sergisidir. 3 veya 4 yılda bir Carnegie Müzesi tarafından organize edilen sergi, Pittsburgh Amerika’da 2 Nisan 2023 e kadar görülebilir.

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler