Otto Restaurant, Santral Istanbul

Santral Istanbul yerleşkesi içinde yer alan Otto restaurant, ilk olarak 2005 yılında Tünel’de açılan restaurantın şubelerinden biri. Sorduğumda görevli arkadaşların övünerek söyleyebildikleri en önemli yemeğin odun ateşinde pişirdikleri lezzetli pizzalar olduğunu öğrendim.

Bu öğüte uyarak vejeteryan pizza sipariş ettiğinizde, söylenenlere hak vereceksiniz. Ince hamurlu ve lezzetli pizzalar yapıyorlar.

Otto restaurantın web sitesine girerseniz Otto Tünel restaurantın “şehrin en hip mekanlarında biri” şeklinde tanımladığını göreceksiniz. Nedir hip? Herhalde hip hop dan bahsediliyor. Ilk aklıma gelen bol pantolonlu, şapkayı yana takmış, türlü zincirli pantolonlarıyla sürekli yaylanarak müziğe uymaya çalışan insanlar geliyor. Eğer tanımım doğruysa, Otto Santral de hiphop birşeyle karşılaşmadım, herşey gayet olağandı. Galiba hip mekanı anlamak için Tünel’e gitmek gerek, bu şubede “hip” yok.

Garson arkadaşlar güler yüzlü ve hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorlar. Mekanın pek bir özelliği yok. Yaratıcılıktan uzak bir dekor. Tek ilginç yer buzdolabı şeklindeki ama çok bakımsız olan tuvaletlerdi.

Fiyat: Pizza ufak 16 TL, büyük 22 TL. Ortalama fiyat 20 TL / kişi.
Tel: 0 212 427 18 89
Web: www.otto-restaurant.com

Yazıcı Dostu Yazıcı Dostu

“Otto Restaurant, Santral Istanbul” yazısını yorumla;