Anasayfa » Mektup

Mektup

Yazar 3noktacom

6000 civarında mektup ve hepsi “umarım…” kelimesiyle başlıyor. Japon sanatçı Chiharu Shiota “Umarım…” (I hope…) isimli çalışmasında, gelecekle ilgili umutlarını ifade eden binlerce insanın mektuplarını kullanmış.

Başlangıç ​​noktası, iki elin bir kase oluşturması fikrinden üretilen ve bir şeyler aktarmak isteyen tekneler. Ancak sanatçı, gerçek kullanılmış tekneler yerine şeffaf gövdeleri ve kırılgan iskeletleri gözüken metal konstrüksiyonları kullanmış. Teknelerin yönleri bir yolculuğa çıkmak üzereymiş gibi, yukarı doğru. Bilinmeyen bir geleceğe geçiş yapıyorlar. Bilinmeyene yapılan bu yolculuk, iniş çıkışlarla dolu ve yörüngesini bilemediğimiz bir yaşamı ve insanların umutlarını düşündürüyor.

1972 yılında Japonya’nın Osaka kentinde doğan Chiharu Shiota, Almanya’da yaşıyor. 300’den fazla uluslararası sergiye katıldı ve sayısız ödül kazandı. Başlangıçta resim sanatı eğitimi aldı, ancak daha sonra performans, heykel ve kurulum çalışmalarına geçti. Yerleştirme sanatında tüm dünyada tanınan bir isim oldu. @chiharushiota

Beğenebileceğin İçerikler

Beğenebileceğin İçerikler