Or sohttp://www.washow.ca Ralph Lauren is betting, anyway. This week, the company is unveiling the third leg in its bid to position itself http://www.aipcat.caas not just fashions http://www.garamond.capremier dream Americana company, but also fashions premier tech company:cheap pandora the Ricky bag with light,a variation on the signature leather top-handle bag,cheap pandora charms named after Mr. Laurens wife, that comes with an http://www.viewcare.co.ukinternal LED the better to find your house keys,http://www.michaelrigaud.co.uk as well as a built-in USB charger for a smartphone the better to never run out of juice.Ralph Lauren Outlet The bag follows Ralph Laurens earlier introduction of the Polo tech shirt,http://www.viewscenes.co.uk an athletic shirt that records heart rate, breathing and stress levels,http://www.procerus.ca as well as its 4-Dcatwalk show during New York Fashion Week,visualsounds which involved four-story-tall virtual models strutting their stuff in a virtual New York landscape. Together, the three initiatives reflect a meaningful investment in a new direction.Cheap Ralph Lauren Its a game changer for us in luxury,rvaq said David Lauren, executive vice president for advertising, marketing and corporate communications, in a boardroom next to his office. There,http://www.edgearts.co.uk he was proudly showing off a sample of the bag, opening and closing its inner flap to make the light pop on and off like a kid flipping a switch.

Kahperengi, Hande Altaylı, Kitap-Yorum

kahperengi hande altaylı kitap yorum

“Adam ona her baktığında Ümmühan bakıyor gibi geliyordu, o “kahperengi” gözleriyle. Yıllardan beri karısını bitmeyen bir aşkla seyretmekten olacak, Ümmühan bürümüştü Erdoğan’ın gözünü” (1)

Rastgele yada kısa süreli  kararsızlık devresi geçirdikten sonra aldığım  kitabı, bu kadar kısa sürede bitireceğimi tahmin edemezdim. Akıcı bir dil, sürükleyici bir konu.

Genç bir kadın, Narin in hayatını 2 farklı zaman diliminde anlatıyor kitap. Bir ileri bir geri. Son zamanlardaki modaya uyan Altaylı, bu iki farklı zamanı kitabın sonunda bir şekilde birleştiriyor. Final daha iyi olabilirdi.

“Bir an Fırat’ın gözlerinin de Ümmühan’ınkilerle aynı renk oldugu geçti aklından, içinde sarıya çalan harelerin uçuştuğu tatlı bir kahverengi ya da annesinin dediği gibi “kahperengi”” (2)

Kitabı okudugunuzda  hem Ümmühan hem Fırat ı tanıyacaksınız. Ikisinin gözlerini de “kahperengi” yapmak ilk önce anlaşılır gelmemişti bana ama sonra Irmak ı düşündüm ve hak verdim.

Not: Hande Hn. kitabında zeytin agaçlarından bahseder bahsetmez yakınlık hissettim. Araştırınca kendisinin de Edremit te doğduğunu öğrendim. Ama keşke Fatih Altaylı nın eşi oldugunu ögrenememiş olsaydım.  Fatih Bey Fenerbahçe hakkında o kadar olumsuz yazılar yazıyor ki ister istemez eşi hakkında da düşüncelerim değişti, bir daha okumam büyük ihtimalle kendisini, kocası yüzünden. Fatih bey in dünyasının yakınında bile olmak istemiyorum. Habertürk de okumuyorum, izlemiyorum.  Yanlış bir düşünce belki ama Fenerbahçe sevgisi bu, Deniz ile Narin gibi , karşılıksız, kıskandıracak kadar özel, adı konamaz.

Kitap 322 sayfa, fiyatı 18 TL.

(1) Kahperengi, Altaylı, Hande, Doğan Yayınları, Nisan 2012, Istanbul, syf. 133

(2) a.g.e, syf.145

Yazıcı Dostu Yazıcı Dostu

2 Yorum Var

  1. bu kitaP dizi olsun çok akıcı ve güzel bir roman hepsini okumusum inşallah dizi olur

  2. güzel bir kitap.

“Kahperengi, Hande Altaylı, Kitap-Yorum” yazısını yorumla;

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*