Anasayfa » Kahperengi, Hande Altaylı, Kitap-Yorum

Kahperengi, Hande Altaylı, Kitap-Yorum

Yazar 3noktacom

kahperengi hande altaylı kitap yorum

“Adam ona her baktığında Ümmühan bakıyor gibi geliyordu, o “kahperengi” gözleriyle. Yıllardan beri karısını bitmeyen bir aşkla seyretmekten olacak, Ümmühan bürümüştü Erdoğan’ın gözünü” (1)

Rastgele yada kısa süreli  kararsızlık devresi geçirdikten sonra aldığım  kitabı, bu kadar kısa sürede bitireceğimi tahmin edemezdim. Akıcı bir dil, sürükleyici bir konu.

Beğenebileceğin İçerikler

Genç bir kadın, Narin in hayatını 2 farklı zaman diliminde anlatıyor kitap. Bir ileri bir geri. Son zamanlardaki modaya uyan Altaylı, bu iki farklı zamanı kitabın sonunda bir şekilde birleştiriyor. Final daha iyi olabilirdi.

“Bir an Fırat’ın gözlerinin de Ümmühan’ınkilerle aynı renk oldugu geçti aklından, içinde sarıya çalan harelerin uçuştuğu tatlı bir kahverengi ya da annesinin dediği gibi “kahperengi”” (2)

Kitabı okudugunuzda  hem Ümmühan hem Fırat ı tanıyacaksınız. Ikisinin gözlerini de “kahperengi” yapmak ilk önce anlaşılır gelmemişti bana ama sonra Irmak ı düşündüm ve hak verdim.

Not: Hande Hn. kitabında zeytin agaçlarından bahseder bahsetmez yakınlık hissettim. Araştırınca kendisinin de Edremit te doğduğunu öğrendim. Ama keşke Fatih Altaylı nın eşi oldugunu ögrenememiş olsaydım.  Fatih Bey Fenerbahçe hakkında o kadar olumsuz yazılar yazıyor ki ister istemez eşi hakkında da düşüncelerim değişti, bir daha okumam büyük ihtimalle kendisini, kocası yüzünden. Fatih bey in dünyasının yakınında bile olmak istemiyorum. Habertürk de okumuyorum, izlemiyorum.  Yanlış bir düşünce belki ama Fenerbahçe sevgisi bu, Deniz ile Narin gibi , karşılıksız, kıskandıracak kadar özel, adı konamaz.

Beğenebileceğin İçerikler

Kitap 322 sayfa, fiyatı 18 TL.

(1) Kahperengi, Altaylı, Hande, Doğan Yayınları, Nisan 2012, Istanbul, syf. 133

(2) a.g.e, syf.145

Beğenebileceğin İçerikler