Anasayfa » İstanbul Kitap Fuarı ve Mevlüt Akyıldız

İstanbul Kitap Fuarı ve Mevlüt Akyıldız

Yazar 3noktacom

38. İstanbul Kitap Fuarı 10 Kasım Pazar gününe kadar ziyaret edilebilir. Fuarda ayrıca ARTIST isimli İstanbul Sanat Fuarı da kitap ve sanat severleri bekliyor.

İstanbul Kitap Fuarı Nerede?

İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılıyor. İstanbul’un Avrupa yakasında, Beylikdüzü semtinde yer alan fuar merkezine en kolay ulaşım aracı ise Metrobüs.

İstanbul Kitap Fuarı’nda Neler Var?

Beğenebileceğin İçerikler

Onbinlerce kitap var. Belki de varlığından haberdar bile olmadığınız kitaplara, yayın evlerine özel eserlere denk gelebilirsiniz. Yazarlarla sohbet imkanı, söyleşi ve panelleri takip etme şansına sahip olabilirsiniz. Her sene olduğu gibi yine öğrencilerle cıvıl cıvıl, kitapseverlerin enerjisi ile dolu bu fuarı yaklaşık yarım milyondan fazla insan ziyaret ediyor. 2018 yılındaki 37. İstanbul Kitap Fuarı’ndaki ziyaretçi sayısı 611.000 olarak ilan edilmiştir.

ARTIST İstanbul Sanat Fuarı kaçıncı salonda?

7.salona ayak bastığınızda, kitap fuarındaki çılgın enerji, dingin bir ruh haline ve sakinliğe yerini bırakıyor. İstanbul Sanat Fuarı 7.salonda. Bu salonda tablolar, heykeller ve birbirinden güzel sanat eserleri sizi bekliyor olacak.

Mevlüt Akyıldız kimdir?

Beğenebileceğin İçerikler

29. İstanbul Sanat Fuarı Onur Sanatçısı Mevlüt Akyıldız‘dır.

1956 yılında Ankara’da doğar. İstanbul’da Pertevniyal Lisesini bitirir. 1973-1974  dönemi, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Yüksek Resim Bölümüne girer ve 1981 yılında Neşet Günal Atölyesinden mezun olur. Sanatçının kişisel web sitesi.

Mevlüt Akyıldız eserlerinden seçmeler;

Akyıldız, eserlerinden sanki müzik çıkarır, renkli ve günlük hayatın neşeli taraflarını resimsel ifadeye dönüştürür.

Beğenebileceğin İçerikler
Mevlüt Akyıldız, Bir Şehnaz Oyun, Craftiness of Lady Sehnaz, Camaltı Resim, 66×58, 2014

Beğenebileceğin İçerikler