Yazıyı Paylaşın!

çiğdem pastanesi sultanahmet meyveli pasta

Divan Yolu, Sultanahmet meydanından Çemberlitaş’a uzanan, uzun zamandır arabaların elinden alınıp sadece tramvayların kullanımına verilmiş yolun adı. Istanbul’un Bizans ve Osmanlı iktidarlarında her zaman çok önem verilmiş ve yıllarca kullanılmış bu yolun sağı solu tarihi eserlerle doludur. Bu cadde üstünde, Sultanahmet tramvay durağına yakın bir noktada 1961 yılından bugüne aynı yerde faaliyet gösteren Çiğdem Pastanesi bulunur.

Pastaneye beni çeken en özel pastası yandaki resimde gördüğünüz meyveli pasta. Çok hafif, kreması var mı yok mu belli olmayan ve taze meyvelerle süslü bu pasta favorim. Pastanın yanında çay olmazsa biraz eksik kalır. Bunu düşünen pastane her zaman taze olan çayını çok şık ve zevkli bardaklarla sunuyor. Çay bardaklarını beğenip ayrıca satın alan birçok müşteride gördüm.

çiğdem pastanesi sultanahmet çayHem adliye sarayından hem de çevredeki okullardan birçok müşterisi olan pastane, doğal olarak tarihi bölgeyi ziyarete gelen turistleri de ağırlıyor. Masalar ve sandalyeler ilgi çekici. Ufak bir pastaneye yapılabilecek en uygun düzenleme denebilir.

Fiyat: Pasta 5 TL, Çay 1 TL

Adres: Divanyolu Cad. No:62/A Sultanahmet

Tel: 0 212 526 88 59

 

çiğdem pastanesi sultanahmet iç mekan

çiğdem pastanesi sultanahmet dış cephe

Yazıyı Paylaşın!

3 Replies to “Çiğdem Pastanesi, Sultanahmet

  1. tek kelimeyle bütün yiyecekler ve içecekler süpperrrr…………..
    çalışan personeli güler yüzlü we çok temiz…..

  2. ama sigara içilen bölüm istiyoruz …….mesela teras kat:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.