Anasayfa » Fenerbahçe – Kardemir Karabük maç notları, Karıma bile bu kadar fazla “seni seviyorum” demedim

Fenerbahçe – Kardemir Karabük maç notları, Karıma bile bu kadar fazla “seni seviyorum” demedim

Yazar 3noktacom

Kardemir 1937 yılında kurulmuş bir fabrika. Türkiye’nin gelişmeye, endüstrileşmeye çalıştığı bir dönemde çelik üretecek bu büyük ağır sanayi tesisinin ilk önce Zonguldak’a kurulması düşünülmüş. Ancak genelkurmay, deniz toplarının atış menzili dışında kalmasını istemiş ve Zonguldak’tan 70 km içeride 11-12 haneli Karabük Köyü’nde karar kılınmış. Ingiliz Brassert firmasının tecrübesi, Türk işçilerinin marifetleriyle çeltik tarlasına çelik fabrikası kurulmuş. Bu küçük köy bugün 100.000 nüfuslu bir şehir haline geldi. Ve 1938’lerde fabrikanın montaj şefi Ingiliz Lain’in antrenörlüğünü yaptığı ama resmi kuruluş tarihi 1969 olan Kardemir Karabük futbol takımı ise dün gece Fenerbahçe’nin karşısındaydı.

Karabük’den yaklaşık 1000 taraftar gelmişti ve bu beni çok mutlu etti. Rakip taraftarların stadyumda olması ortama renk katıyor ve yarışmanın heyecanını arttırıyor. Fenerbahçe taraftarı ise maça bayağı ilgi göstermişti ve 40.000 üstünde seyirci vardı. Istanbul’ da hava sabah saatlerinde yagmurluydu akşam ise yagmur yoktu ve sıcaklık 8 derece civarındaydı. Stadyumda ise ısıtıcıların sayesinde sıcaklık daha yüksek hissediliyordu.

Maçtan önce Fenerbahçe’nin Brezilyalı kaptanı Alex’e, attığı 3000 inci gol nedeniyle plaketler verildi. Seyirciler hazırladıkları özel "Comandante" yazılı pankartı açtılar ve hep birlikte Alex’e tezahürat yaptılar: "I love you Alex".

Beğenebileceğin İçerikler

Maç başladı ve Brezilyalı Alex’in kullandığı serbest atışta,topa kafa vuruşu yapan Uruguaylı Lugano durumu 1-0 yaptı. 10 dakika sonra yine kaptan Alex sahnedeydi ve durumu 2-0 a getirdi. Tüm stad hep bir ağızdan haykırıyordu "I love you Alex". Tam bu sırada arka taraflardan genç bir erkek sesi duydum. "Karıma bile bu kadar fazla "seni seviyorum" demedim!" Yıllardır Fenerbahçe de başarıdan başarıya koşan Brezilyalı’nın, Fenerbahçelilerin gönlündeki yerini özetleyen bir cümle olmuştu sanırım.

Ilk yarı 2-0 sonuçlandı. Ikinci yarıyla birlikte klasik Fenerbahçe görüntüsü sahne aldı. Kardemir KArabük 47. dakikada Nijeryalı futbolcusu Emenike ile durumu 2-1 e getirdi. Fenerbahçe durdu ve Aykut Kocaman 70 inci dakikalara kadar seyretti. Geç kalınmış oyuncu değişikliklerine rağmen Fenerbahçe hiç bir olumlu hareket yapamadan ikinci 45 dakika ve maç bitti . Fenerbahçe 2 – Kardemir Karabük 1

Aykut Kocaman’ın herhafta aynı problemle (ikinci yarıda durmak!) karşılaşan takımına çözüm bulamaması ve kötü performans sergileyen futbolcuları (Slovak Stoch ve Senegalli Niang) sahada tutumasını anlamak mümkün değil. Iyiki Alex var onu seyretmek bir zevk.

Beğenebileceğin İçerikler