Anasayfa » Fenerbahçe-Beşiktaş maçı notları

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı notları

Yazar 3noktacom

Saat 19:20 gibi Fenerbahçe “Yaşa Fenerbahçe” marşıyla ısınmak için sahaya çıktı. Tribünler önce Alex’i çağırdı. Bu sezon takımdan ayrılacak olan Brezilyalıya destek büyüktü.Ikinci olarak Emre çağırıldı. Tribünler Alex’in veliahtını işaret ediyordu.Niang ve Dia da tribünleri selamlarken, Beşiktaş sahaya geliyordu. Islıklar ve Ibrahim Toraman’a çok kötü tezahüratlar yapıldı. Taraftar geçen sezonki şampiyonluk kaybının sorumlusunu bulmuştu!

Beşiktaş taraftarı kendine ayrılan bölümü tıka-basa doldurmuştu. Önce Quaresma’ya tezahürat yaptılar ama Portekizli yıldız ıslıklardan bu çağrıyı duyamadı. Kısa süre sonra ise Toraman seyircisini selamlıyordu. Tecrübeli Toraman ıslıklara rağmen Beşiktaş seyircisinin çağrısını duymayı başarmıştı. Sahaya çıkar çıkmaz ağır bir tezahüratla karşılaşan Toraman, biraz moral buluyordu. 10 dakika sonra ise tüm takım birlikte Beşiktaş tribünlerini selamladılar.

Saat 19:45 de soyunma odasına dönen her iki takım, başlama vuruşu için sahaya hareketlendiklerinde saat 20:00 olmuştu bile. Gecikmenin sebebini bilemiyorum. Maçtan önce bir de saygı duruşu yapıldı. Eski federasyon başkanı için yapılan 1 dakikalık saygı duruşunun son saniyelerinde, staddaki sessizliği fırsat bilen Beşiktaşlıların aleyhte tezahuratı başlangıcın gergin olacağını gösteriyordu.

Beğenebileceğin İçerikler

Maç başladı ilk 10 dakikada kendinden emin ve topu kontrol eden bir BJK vardı. FB li oyuncular ise heyecanlı ve ne yaptığını bilmez bir görüntüdeydi.10.-15. dakikalar arasında sakatlıklarla geçtikten sonra, FB Uruguaylı Lugano’nun uzun toplarla oyun kurmasını! bırakıp, paslaşmalarla gelmeye başladı ve oyunda üstünlüğü, özellikle sağ kanatı kullanarak, ele geçirdi. BJL bu dakikalarda duran toplarla pozisyon üretmeye çalışıyordu.

Nihayet FB baskısının neticesini aldı ve 25. dakikada Senegalli Niang golü attı, 1-0. Beş dakika sonra ise Gökhan Gönül önemli bir pozisyondan yararlanamdı. Bu bölümde sahada FB çok üstündü ve ilk yarı bitimine kadar birçok gol fırsatını kaçırdı. BJK devrenin 1-0 bitmesine sevindi.

Devre arasında BJK lı oyuncular ve oyuna sonradan giren kaleci Cenk ısınıyordu. FB nin yedekleri sahada yoktu. Derken Özer ısınmaya çıktı. Emre’nin oyundan alınacağını anladık çünkü E. Belezoğlu ilk yarıyı acılar içinde tamamlamıştı. Bu zorunlu değişikliğin maçın kaderini etkileyeceği belliydi.

2. yarının tamamında BJK sahada top oynayan tek takımdı. FB sürekli savunmadaydı. BJK baskılı oynasada çok net pozisyonlar yakalayamadı. 80. dakikada ise FB nin Senegalli futbolcusu Dia çok net poziyonu harcadı. Bu pozisyondan 6 dakika sonra BJK hak ettiği golu penaltıdan Ispanyol Guti nin ayağından buldu, 1-1. Kalan kısa sürede gol olmayınca maç hakkı olan beraberlik skoruyla bitti.

Beğenebileceğin İçerikler

Beşiktaş seyircisi sonuçtan mutluydu. “Aykut Kocaman istifa” tezahuratlarıyla rakibini kızdırıyordu. Fenerbahçe seyircisi ise takımın üzerindeki kara bulutun hala dağılmadığını görüyordu. Şampiyonluğun kaçırıldığı Trabzon maçında birtürlü gol gelmemişti, (link:”sarı lacivert hüzün gecesi”) bugün ise 2. gol gelmediğinden beraberliğe razı oldular.

Geçen sene iki takımın bu stadda oynadığı maça benzer bir karşılaşmaydı. O gün penaltıyı kaçıran BJK, bugün penaltıyı attı ve puanı kaptı. Dedim ya FB nin şans melekleri, staddaki kara bulutları bir türlü dağıtamıyor.

Beğenebileceğin İçerikler