Anasayfa » Ermitaj Müzesine Sanal Gezi

Ermitaj Müzesine Sanal Gezi

Yazar 3noktacom

Seyahatin durduğu ve gündemde sadece koronavirus salgınının olduğu bugünlerde Apple, Saint Petersburg’un en çok ziyaret edilen Ermitaj Müzesini evinizden çıkmadan gezme olanağını ayağınıza getiriyor. 5 saat 19 dakikalık tek bir çekim ile Rusya’nın sanat kalbi, tek seferde tamamıyla dolaşılabiliyor. Çekimde 45 galeri, 588 eserin yanı sıra Rus besteci Kirill Richter’in canlı performansı ve Ermitaj Tiyatrosunun bir bale düeti de mevcut. Bu çekim iPhone11’in batarya ömrünün reklamı için yapılsa da Rembrandt, Raphael Loggias ve Caravaggio eserlerini göstermesi açısından sanatseverlerin işine gelmiş. Film yapımcısı Axinya Gog ve ekibi filmi çekmek için karmaşık el sabitleme aksamları, vinçler ve kamera kontrolü için kendi yazdıkları bir uygulama kullanmışlar ve altı saat boyunca çekim yapıp film bitiminde videoyu edit etmemişler.

Kısa (1 dakikalık) müze turu;

Ermitaj (5 saat 19 dakikalık) müze turu;

Ermitaj Müzesi;

Beğenebileceğin İçerikler

Ermitaj Müzesi, Rusya’nın Sankt-Peterburg şehrinde yer alan bir sanat ve kültür müzesidir. Dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi’nin temelleri, 1764 yılında Çariçe II. Katerina’nın tüccarlardan satın aldığı tablolarla koleksiyon oluşturmasıyla atılır, 1852 yılında ise halkın ziyaretine de açılır.

Hiç kuşkusuz, dünyanın en önemli müzelerinden biridir ve aynı zamanda çok güzel eski bir saraydır. 3 milyon civarında eser barındıran müzeyi, detaylı gezmek için aylar hatta yıllar gerekir. Bu nedenle, gitmeden önce muhakkak web sitesini ziyaret edip, öncelikle görmek istediğiniz eserlerin nerede olduğunu tespit edip, müze ziyaret planı yapmak gereklidir.

Beğenebileceğin İçerikler