Anasayfa » Ed Sheeran’dan Rekor, 8.5 milyon insan , 750 milyon dolar!

Ed Sheeran’dan Rekor, 8.5 milyon insan , 750 milyon dolar!

Yazar 3noktacom

Besteci, söz yazarı ve günümüzün belkide en meşhur opera sanatçısı Andrea Bocelli’nin son dönemlerde aynı sahneyi paylaştığı genç sanatçılardan biri Dua Lipa diğeri ise Ed Sheeran idi. İngiliz şarkıcı Ed Sheeran ve Bocelli’nin 2017 yılında Wembley Stadyumu’ndaki düeti milyonlarca sanatsever tarafından beğenilmişti.

Genç şarkıcı Ed Sheeran artık yeni bir rekorun da sahibi oldu. “Divide” ismini verdiği dünya turnesi, en çok seyredilen ve en çok hasılat elde eden turne olarak tarihe geçiyor. Ed Sheeran bu turne ile şu ana kadar yaklaşık 8,5 milyon insana ulaştı ve 736 milyon dolar hasılat elde etti. Belirtmek gerekir ki, turnenin bitimine 12 gösteri daha var ve bu rakamların artacağını kestirmek zor değil.

Rekor Kıran Dünya Turnesi Ne Zaman Başladı?

Başarılı İngiliz şarkıcı Ed Sheeran, “Divide” turnesine 2017 yılının Mart ayında başladı. Turne bu ay sonunda, Britanya’nın Ipswich şehrinde düzenleyecek konserle tamamlanacak. Sanatçı ve ekibi, 2 yılı aşkın süren dünya turu kapsamında 43 farklı ülkede 255 gösteri yapmış olacak.

Beğenebileceğin İçerikler

Bir Önceki Turne Rekoru kimindi?

Dünyaca ünlü İrlandalı Rock Grubu U2 bir önceki rekorun sahibidir. “360°” isimli U2 turnesi, ismini sahanın ortasında, seyircilerin arasında 360 derecelik sahneden almaktaydı. U2 aynı turne kapsamında, 6 Eylül 2010 tarihinde İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nda konser vermişti. U2 360° turnesi, 2009-2011 yılları arasında yaklaşık 760 günde ve 110 konserle tamamlanmıştı. 7,5 milyon insan konserlere gelmiş ve yaklaşık 735 milyon dolar hasılat elde edilmişti.

U2 ve Ed Sheeran turneleri arasındaki farklar nedir?

İngiliz şarkıcı Ed Sheeran, U2’ya göre 150 konser daha fazla vermiş olacaktır. Ancak Sheeran, U2 gibi sadece büyük stadyumlar konserleri yapmamış daha ufak tesislerde de konserler vermiştir. Ayrıca VIP bilet satışına izin vermemiş ve konser biletlerini U2’ya göre ortalama %14 daha ucuz fiyatla satmıştır.

Beğenebileceğin İçerikler

Ed Sheeran kimdir?

1991 yılında Halifax İngiltere’de doğar. Küçük yaşlarından itibaren gitar çalmaya meraklıdır. Londra’ya göçer, yaklaşık 2,5 sene evsiz ve zor şartlarda yaşar. Albümleri haftalar boyunca İngiltere listelerinde en üst sırda kalır.

Ed Sheeran Türkiye’ye gelecek mi?

43 ülkeyi içeren bu turneye Türkiye dahil edilmemişti. Sheeran ve ekibinin yakın zamanda Türkiye planı bulunmuyor.

Beğenebileceğin İçerikler

Andrea Bocelli ve opera

Beğenebileceğin İçerikler