Anasayfa » Dikey Minyatür Sanatı

Dikey Minyatür Sanatı

Yazar 3noktacom

Rosa de Jong değişik malzemeler kullanarak dikey minyatür manzaralar yaratmasıyla tanınmış Hollandalı bir sanatçı ve grafik tasarımcı. Sade ve modern ahşap bir çerçeveye kayalık arazi görüntüsü veriyor ve dikey minyatür evler yapıyor. Yapay yosun ile kaplı kayalık arazide minyatür ağaçlar, evler, çadırlar, çok uzun merdivenler ile huzurlu ortamlar yaratıyor. Genç sanatçı bu manzaraları tahta çerçevelerde veya cam test tüplerinde asılı olarak sabitliyor. Polimer kil ile yapay ay taşları yapan Rosa de Jong, yeni projelerinde kristaller ve su bazlı bitkileri kullanacağını söylüyor.@byrosa

Polimer Kil Nedir?

Polimer kil, doğal kilin bir tür kimyasal çeşididir. Malzeme hem çok eğlenceli hem de rahat şekil verilebilir bir forma sahiptir. İstenilen renkler çeşitli firmalardan kolaylıkla temin edilebilir. Doğal kil gibi hava ile temas edince kolay kolay kurumadığından hem daha uzun ve zahmetsiz çalışmaya hem de yapısı sayesinde detay vermeye olanak tanır.  

Polimer Killer ile Neler Yapılabilir ?

Polimer kil, hobi olarak gerçekçi modeller ve minyatürler yapmayı isteyenler için malzemesidir. Ayrıca takı, ev dekorasyonu, seramik, scrapbooking  gibi çeşitli el sanatlarında kullanılabilir.

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler