Anasayfa » Covid-19 Savaşında Sağlık Çalışanlarına Jest

Covid-19 Savaşında Sağlık Çalışanlarına Jest

Yazar 3noktacom

Covid-19 ile mücadele eden hasta sayısı maalesef artıyor ve gözler tekrar sağlık çalışanlarına çevriliyor. Sanatçılar da bu güncel konuda farkındalık yaratmaya devam ediyorlar. Bu isimlerden biri de Pejac. İspanya Santander’deki Üniversite Hastanesi Marqués de Valdecilla kampüsünde, sokak sanatçısı Pejac’ın çalışmaları covid karşısında yoğun çalışanlara bir minnettarlık jesti sayılabilir. Sanatçı “onlar için en iyi yaptığım şeyi yapıyorum; resim yapmak” diyor.

“Sosyal Mesafe” isimli çalışmada, bir grup insan hastane binasının cephesindeki bir yarıktan kaçıyor. “Okşama” isimli eserde ise Monet tarzı yansımalar ile iki metre aralıklı iki silüet var. Bir hasta ve doktoru temsil eden figürler ellerini birbirine doğru uzatıyorlar.

Pejac, tekerlekli sandalyeye oturan bir çocuğun Van Gogh’un “Selvili Ağaçlı Buğday Tarlası” eserini canlandırdığı “Üstesinden Gelme” başlıklı bir diğer çalışmasını tamamlamak için onkoloji hastalarıyla işbirliği içinde çalışmış. Sanatçı”Bu krizi alıp bizi ileriye taşımak için kullanmak, toplum olarak yapabileceğimiz bir şey.” diyor. @pejac_art

Beğenebileceğin İçerikler