Anasayfa » Balıkçı Sabahattin, Balık Restaurant Cankurtaran Sultanahmet

Balıkçı Sabahattin, Balık Restaurant Cankurtaran Sultanahmet

Yazar 3noktacom

Tren istasyonunun yanıbaşındaki Cankurtaran meydanının adeta simgesi haline gelmiştir Erol Taş kahvesi. Pekçok Kemal Sunal filmine de ev sahipliği yapmıştır. Erol Taş kahvesini sağınıza alıp, yandan içeri kıvrılan sokağı takip edip, solunuzda Cevriağa Okulunu da bırakınca karşınızda eski bir konak iken restaurant haline getirilmiş Balıkçı Sabahattin restaurantı bulacaksınız.

Restaurant bu gördüğünüz 1927 yapımı binada hizmet veriyor. Yazları binanın önündeki geniş alanıda kullanıyorlar. Aslen Girit adasından göçen bir ailenin kurduğu bir restaurant ve halen baba-oğul bizzat müşterilerle ilgilenmeye devam ediyorlar. Daha önce Girit’den gelen göçmenlerin mutfak kültürlerinden çok kısa bahsetmiştim; link: Mübadele Yunanistan Türkiye ortak tarihi. Belkide mezelerin ve özellikle salataların bu kadar lezzetli olmasında bu kültürün etkisi olabilir.

Beğenebileceğin İçerikler

Ic mekanın ferah bir havası var. Bembeyaz örtüler ve ahşap mobilyalar uyumlu. Ancak masaların biraz alçak oldugunu söylemeliyim. Sandalyelerde çok rahat değil.

Salata çeşitli otlar ve taze sebzeler ile özenle hazırlanmış. Mezelerden midyeli pilav ve patlıcan salata başarılı. Balıklar çok taze. Fiyatlar kişi başı 30-60 TL aralığında değişiyor. Lüfer 40 TL.

Adres: Seyit Hasan Kuyu sok. Cankurtaran mah. Sultanahmet İstanbul
Tel: 0 212 458 1824

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler