Anasayfa » Acil Servis Hemşiresine Film Festivali

Acil Servis Hemşiresine Film Festivali

Yazar 3noktacom

Göteborg Film Festival i, sadece bir kişiye yapılıyor. Bu deneyim için 12.000’den fazla kişi başvurdu ve kazanan İsveç’in güneyindeki Skovde kasabasından 41 yaşındaki acil servis hemşiresi Lisa Enroth oldu.

Lisa Enroth, bir hafta boyunca tek başına 70 ye yakın film izlemek üzere, Göteborg’a 40 km uzaklıkta bir deniz fenerine gönderildi. Enroth adaya giderken yanına telefonunu ya da bir kitap almadı. Böylece adada geçireceği bir hafta boyunca odağının tamamen filmlerde olmasını tercih etti.

Ayrıca festivalde, iki kişiye büyük salonlarda tek başına film izleme şansı verildi. Yukarıda, Lova Lakso, İsveç’in önde gelen sinema salonlarından Draken Cinema’da tek başına film izlerken görülüyor.

Festivalin sanat yönetmeni Jonas Holmberg, “Evde yalnız kalan, arkadaşlarıyla veya ailesiyle görüşemeyen pek çok insan rahatlamak için sinemaya yöneldi. Bu duyguyu izole etmek ve aşırıya götürmek istedik. Biz de ‘Küçük bir adada, sadece bir kişiyi neden filmlerden başka bir şey olmadan izole etmiyoruz?’ diye düşündük” şeklinde konuştu.

Beğenebileceğin İçerikler
Beğenebileceğin İçerikler